Biznes Nauka Uniwersytet

Naukowcy UEP stworzyli program preinkubacji studenckiej

1 lipca, 2022

Nasi naukowcy – dr Marcin Bielicki z Katedry Inwestycji i Rynków Finansowych oraz dr Adam Weinert i mgr Robert Banaś z Katedry Zarządzania Strategicznego stworzyli z Grupą Amica Program preinkubacji studenckiej i wyzwań projektowych. Koncepcja ta łączy w sobie obszary społecznej odpowiedzialności biznesu, employer brandingu i HR, a tym samym generuje wartość wspólną dla studentów i pracowników firmy.

Celem przedsięwzięcia była pomoc studentom będącym u progu kariery zawodowej w wejściu na rynek pracy oraz wprowadzenie ich w przestrzeń biznesu. Program umożliwił studentom uzyskanie rzetelnej i praktycznej wiedzy, zdobycie doświadczenia oraz poznanie innych osób zainteresowanych tematami z zakresu przedsiębiorczości, zarządzania oraz tworzenia innowacji.

27 maja 2022 roku wybrano trzy najlepsze projekty, a zespoły, które je opracowały, otrzymały nagrodę prezesa Grupy Amica – Jacka Rutkowskiego – w wysokości 5 tys. zł każda. Zaprezentowane pomysły – interfejs do piekarników, zastosowanie Internetu Rzeczy w sprzęcie AGD oraz platforma do ekologicznej i sportowej grywalizacji mają szansę na wdrożenie.

W programie wzięło udział 7 zespołów studenckich i 24 uczestników z 3 poznańskich uczelni. W ramach programu odbywały się liczne konsultacje doradcze z tutorami i ekspertami, podczas których analizowano pomysły na praktyczne wdrożenia w firmie.

Więcej informacji pod adresem: https://press.amica.pl/releases/747911/amica-wylonila-studenckie-projekty-w-korporacyjnym-inkubatorze

Jesteśmy OTWARCI na drugiego człowieka i zmieniający się świat.