Naukowcy UEP w projekcie . „European Tourism Sustainability Monitoring 2030”

24 maja, 2023

Naukowcy UEP w projekcie . „European Tourism Sustainability Monitoring 2030”

Zespół badaczy i badaczek z Instytutu Gospodarki Międzynarodowej wraz z partnerami z pięciu krajów europejskich rozpoczął realizację projektu badawczo-szkoleniowego pt. „European Tourism Sustainability Monitoring 2030” (ETSM2030; Project ID – 101085883). Prace finansowane są ze środków europejskiego programu COSME – Competitiveness of Enterprises and Small and Medium-sized Enterprises (SMP-COSME-2021-TOURSME-01), który promuje konkurencyjność małych i średnich przedsiębiorstw oraz wzmacnia przedsiębiorczość w Europie.

Liderem trzyletniego projektu są naukowcy z Uniwersytetu w Innsbrucku. Poza zespołem UEP, międzynarodowe konsorcjum projektowe tworzą pracownicy naukowi i eksperci branżowi z uniwersytetów oraz instytucji badawczo-rozwojowych z Austrii, Niemiec, Słowenii, Rumunii i Włoch.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu reprezentują: prof. dr hab. Aleksandra Gaweł, dr Natalia Latuszek, mgr Hanna Łobejko, dr hab. Justyna Majewska, prof. UEP, dr Maciej Pietrzykowski oraz kierownik zespołu – dr hab. Piotr Zmyślony, prof. UEP.

Tematem projektu jest postpandemiczna odbudowa gospodarki turystycznej w świetle koncepcji zrównoważonego rozwoju. Jego efektem będzie ustanowienie międzynarodowej sieci ponad 80 małych i średnich przedsiębiorstw działających w sektorze turystycznym. Prace skupią się na wzmocnieniu mechanizmów zarządczych stosowanych przez firmy w zakresie monitorowania ich zrównoważonego rozwoju, stworzeniu ram monitoringu zrównoważonego biznesu turystycznego oraz na innowacyjnych rozwiązaniach w tym obszarze.

Wyniki projektu zostaną upowszechnione poprzez internetową platformę dobrych praktyk Sustainability European SMTE Innovation Network of Excellence, podczas konferencji wieńczącej projekt oraz w artykułach naukowych.

Link do strony projektu: Creating a Greener Future: Participate in ETSM2030 – the EU project on Sustainability Monitoring

Wyznaczamy trendy w badaniach naukowych.