Prof. Marcin Szymkowiak dołączył do KSE

Dr hab. Marcin Szymkowiak, prof. UEP z Katedry Statystyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu będzie uczestniczył w pracach Konferencji Statystyków Europejskich (KSE) skupiającej ponad 60 krajów.

KSE jest odpowiedzialna za promocję i rozpowszechnianie wytycznych, standardów i rekomendacji wypracowywanych przez sieć ekspertów oraz podsumowuje dobre praktyki, a także dokonuje przeglądu najnowszych zagadnień w statystyce.

Nasz naukowiec będzie współpracował z ekspertami z sekcji statystyk społecznych i demograficznych Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (Social and Demographic Statistics Section of United Nations Economic Commission for Europe), ONS (brytyjski urząd statystyczny) i StatsCan (kanadyjski urząd statystyczny) w obszarze alternatywnych źródeł informacji i metod estymacji populacji na rzecz spisów powszechnych.

Wyniki prowadzonych przez Profesora badań mają być przedmiotem dyskusji w trakcie spotkań organizowanych przez UNECE w 2023 i 2024 roku.

Jesteśmy KOMPETENTNI oraz WIARYGODNI jako partner biznesu, administracji publicznej i organizacji pozarządowych.