Biznes Uniwersytet

Rozwój współpracy uczelni Poznania i Bawarii

12 lipca, 2022

W dniach 3-6 lipca br. rektorka UAM prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska i rektor UEP prof. dr hab. Maciej Żukowski przebywali w Bawarii na zaproszenie rektorów tamtejszych uczelni. Wyjazd został przygotowany i sfinansowany przez Bawarskie Akademickie Centrum ds. Europy Środkowej, Wschodniej i Południowowschodniej BAYHOST.

Na spotkaniu w Monachium gospodarzami byli szefowie dwóch konferencji rektorów: Universität Bayern (konferencja uniwersytetów Bawarii) i Hochschule Bayern (związek bawarskich uniwersytetów nauk stosowanych).

Rektorzy UAM i UEP odwiedzili ponadto pięć uczelni: Uniwersytet Techniczny w Monachium, Uniwersytet w Bayreuth, Uniwersytet w Bambergu, Uniwersytet Nauk Stosowanych Würzburg-Schweinfurt i Uniwersytet Nauk Stosowanych w Aschaffenburgu.

Rozmowy dotyczyły możliwości rozwoju współpracy między uczelniami Poznania i Bawarii,
w tym m.in. współpracy naukowej, wymiany studentów, programów podwójnych dyplomów, wsparcia dla uczelni, studentów i pracowników z Ukrainy.