Studenci specjalizacji Komunikacja w Biznesie odkrywają sekrety branży odzieżowej w firmie Solar

W ramach przedmiotu „Design w Marketingu” studenci trzeciego roku specjalizacji Komunikacja w Biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, wraz z wykładowczynią przedmiotu – mgr Doris Antczak, mieli wyjątkową okazję odwiedzić siedzibę znanej polskiej marki odzieżowej Solar. Wizyta ta odbyła się dzięki gościnności Prezesa firmy, Pana Stanisława Bogackiego, który osobiście zaprosił grupę na teren zakładu.

Podczas wizyty, studenci mieli okazję wysłuchać inspirujących wykładów od kluczowych postaci firmy. Pani Agata Gajda, menadżerka Działu Projektowego i Produkcji, podzieliła się swoją wiedzą na temat najnowszych trendów i wyzwań w branży odzieżowej. Pani Patrycja Bednarowicz, specjalistka ds. identyfikacji marki, omówiła znaczenie silnej identyfikacji marki w kształtowaniu percepcji konsumentów i budowaniu lojalności klienta.

Zajęcia praktyczne obejmowały również zwiedzanie różnych działów firmy. Studenci mieli okazję zobaczyć pracownię, gdzie tworzone są prototypy nowych kolekcji, oraz szwalnię, gdzie odzież jest produkowana. To bezpośrednie zetknięcie z praktycznymi aspektami funkcjonowania firmy odzieżowej pozwoliło studentom na lepsze zrozumienie złożoności i dynamiki pracy w tej branży.

W podziękowaniu za wizytę, każdy ze studentów otrzymał upominki od marki Solar, co było miłym zakończeniem edukacyjnej wycieczki. Wydarzenie to nie tylko wzbogaciło studentów o praktyczną wiedzę, ale także zainspirowało ich do dalszego eksplorowania możliwości w dziedzinie marketingu i designu.

Dzięki takim inicjatywom, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu kontynuuje misję łączenia teoretycznej wiedzy z praktycznymi umiejętnościami, przygotowując swoich studentów do przyszłych wyzwań zawodowych.

Galeria zdjęć