Studenci - aktualności Sukcesy studentów Uniwersytet

Studencki Nobel dla studenta UEP

7 czerwca, 2022

Marceli Hązła – studiujący na drugim roku studiów II stopnia na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze znalazł się wśród 9 wybitnych studentów w Polsce, którym przyznano nagrodę Studenckiego Nobla. Został laureatem w kategorii nauki ekonomiczne.

Nasz student jest autorem 3 artykułów w czasopismach za 40 pkt wg wykazu MEiN, na swoim koncie ma też wystąpienia na ogólnopolskich konferencjach. Od początku studiów w UEP dwukrotnie stawał też na podium w ogólnopolskich konkursach wiedzy, corocznie otrzymywał stypendium Rektora UEP za osiągnięcia w nauce, a w roku akademickim 2021/2022 uhonorowany został stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz stypendium Ministra Edukacji i Nauki. Za wyniki w nauce na pierwszym stopniu studiów został nagrodzony medalem „Summa cum laude” oraz wpisem do „Złotej Księgi Absolwentów UEP”.

Studencki Nobel to cykliczny ogólnopolski konkurs organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, którego celem jest wyróżnienie studentów o wybitnych osiągnięciach na różnych polach. Organizowany jest przy wsparciu MEiN oraz Santander Scholarships. Nagrody przyznawane są w 9 kategoriach: nauki techniczne, sztuka, dziennikarstwo i kultura, nauki przyrodnicze i energetyka, fizyka i astronomia, medycyna i farmacja, nauki społeczne, nauki ekonomiczne, działalność społeczna. W każdej kategorii w trzyetapowej procedurze konkursowej zostaje nagrodzona tylko jedna osoba.

Serdecznie gratulujemy!

Jesteśmy ODPOWIEDZIALNI za jakość edukacji i badań naukowych oraz naszego otoczenia.