Wizyta delegacji z Hanoweru w naszej noclegowni dla uchodźców z Ukrainy

10 maja, 2022

9 maja br. noclegownię dla uchodźców z Ukrainy zlokalizowaną w naszej hali sportowej na ul. Dożynkowej 9F w Poznaniu odwiedzili:
  • Belit Onay, nadburmistrz Hanoweru,
  • Thomas Hermann, burmistrz, radny Miasta Hanower, przewodniczący Komisji ds. Integracji, Europy i Współpracy Międzynarodowej,
  • Marie Bullet, Biuro ds. współpracy międzynarodowej Miasta Hanower,
a także przedstawiciele Urzędu Miasta Poznania:
  • Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania,
  • Iwona Matuszczak- Szulc, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej UMP,
  • Agnieszka Syguła- Pinkowska, Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej UMP.
Hanower jest miastem partnerskim Poznania, które przekazało pomoc rzeczową dla uchodźców z Ukrainy, w tym pościel i ręczniki, z których korzystają uchodźcy w naszej noclegowni.
Goście z uznaniem odnieśli się do zaangażowania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w pomoc dla Ukrainy doceniając codzienny trud prowadzenia noclegowni, w której przebywa 120 osób.

Jesteśmy OTWARCI na drugiego człowieka i zmieniający się świat.