Wykłady w ramach projektu „Klasa patronacka”

15 grudnia br. na UEP odbyły się pierwsze wykłady dla uczniów szkół ponadpodstawowych w ramach projektu „Klasa patronacka”. W inicjatywie uczestniczą uczniowie z 11 szkół z Poznania i miast województwa wielkopolskiego: V Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, VII Liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrówki w Poznaniu, VIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, X Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysła II w Poznaniu, I Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie, II Liceum Ogólnokształcącego w Swarzędzu, Zespołu Szkół w Pleszewie, Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie, Zespołu Szkół CKU w Koninie, Zespołu Szkół nr 1 w Wągrowcu oraz Zespołu Szkół w Opalenicy.

Dzięki współpracy szkół z Uczelnią uczniowie poznają środowisko akademickie, zaznajamiają się z problematyką gospodarki opartej na wiedzy, poszerzają zainteresowania i doskonalą uczniowski warsztat pracy pod kątem przyszłych studiów.

UEP odwiedziło łącznie 400 uczniów. Wykłady dla nich poprowadzili nauczyciele akademiccy z Instytutu Nauk o Jakości oraz Instytutu Marketingu:

• „Rola i znaczenie ekoprojektowania w branży opakowań”, dr hab. inż. Joanna Witczak
  • „Innowacje opakowaniowe – teraźniejszość, przyszłość, rozszerzona rzeczywistość”, dr hab. inż. Patrycja Wojciechowska
  • „Skąd wiemy, czego chce konsument? Badania marketingowe w zarządzaniu produktem”, dr Szymon Michalak
  • „Samoloty pasażerskie wczoraj, dziś i jutro”, dr hab. inż. Krzysztof Melski, prof. UEP.

Kształcimy liderki i liderów budujących lepszą rzeczywistość społeczno-gospodarczą