Wyniki XVI edycji Konkursu na najlepszą pracę doktorską obronioną na UEP

Konkurs na prace doktorskie
21 kwietnia, 2023

Wyniki XVI edycji Konkursu na najlepszą pracę doktorską obronioną na UEP

Rozstrzygnięta została XVI edycja Konkursu na najlepszą pracę doktorską obronioną na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu w latach akademickich 2019/2020, 2020/2021, 2021/2022, organizowanego przez Fundację UEP.

Do Konkursu zgłoszono 16 rozpraw doktorskich, spośród których kapituła konkursu obradująca pod przewodnictwem prof. dr hab. Elżbiety Urbanowskiej-Sojkin postanowiła przyznać I, II, III miejsce oraz jedno wyróżnienie. Kryteriami oceny prac doktorskich były: wartość naukowa, oryginalność problematyki i metod badawczych, znaczenie dla praktyki, znajomość literatury, a także formalne aspekty pracy.

Laureatami Konkursu zostali:
I miejsce
dr Katarzyna Schmidt-Jessa za pracę pt. „Polityka stóp procentowych bliskich zera a struktura finansowania i poziom inwestycji przedsiębiorstw”. Promotorem pracy jest dr hab. Maciej Stradomski, prof. UEP.

II miejsce
dr Piotr Kałużny za pracę pt. „Behaviour‐based user authentication for financial services”. Promotorem pracy jest prof. dr hab. Witold Abramowicz.

III miejsce

dr Katarzyna Włosik za pracę pt. „Własności i funkcjonowanie rynku kryptowalut”. Promotorem pracy jest prof. dr hab. Wiesława Przybylska-Kapuścińska.
Wyróżnienie otrzymał dr Piotr Matuszak za pracę pt. „State-owned enterprises in European economies in the 21st century”. Promotorem pracy jest dr hab. Katarzyna Szarzec, prof. UEP.

Partnerem wydarzenia był Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Laureatom Konkursu oraz Promotorom zwycięskich prac serdecznie gratulujemy!

Kształcimy liderki i liderów budujących lepszą rzeczywistość społeczno-gospodarczą