Badania naukowe - publiczne Uniwersytet

Zakończenie projektu CENETSIE

27 września, 2022

W dniach 12-14.09.2022 roku w Pradze odbyła się międzynarodowa konferencja zamykająca projekt CENETSIE (the Central European Network for Sustainable and Innovative Economy), którego kierownikiem jest dr hab. Barbara Borusiak, prof. UEP, z Katedry Handlu i Marketingu. Partnerską uczelnią w tym projekcie jest Czech University of Life Sciences Prague.

Celem projektu było rozpowszechnianie nowego sposobu myślenia o zasobach, prowadzeniu biznesu i samej gospodarce. W ramach działań projektowych stworzono narzędzia służące pogłębieniu wiedzy studentów – przyszłych decydentów w procesach gospodarczych – na temat konieczności wprowadzenia radykalnych zasad zrównoważonego rozwoju i innowacji temu sprzyjających.  W nowym paradygmacie nie chodzi o nieustanny wzrost gospodarczy, ale o zrównoważony rozwój, który można osiągnąć przede wszystkim dzięki nowatorskim rozwiązaniom i zachowaniom – organizacji i konsumentów.

Oprócz UEP, w konferencji wzięli udział przedstawiciele partnerskich uczelni:

• The D. A. Tsenov Academy of Economics, Svishtov,
  • Slovak University of Agriculture in Nitra,
  • Prague University of Economics and Business,
  • Czech University of Life Sciences Prague,
  • University of Zagreb,
  • University of Szeged.

W czasie spotkań odbyła się prezentacja dotychczasowych rezultatów projektu. Wśród nich są m.in.:

Projekt kończy się 30 września 2022 r. i jest finansowany jest ze środków NAWA.

Szanujemy otoczenie, działając zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju