CIMA Advanced Diploma in Management Accounting

Zostań liderem.
Kształtuj z nami świat współczesnego biznesu.
Zdobywaj nowe kwalifikacje na jednej z wiodących uczelni ekonomicznych w Polsce.

Dołącz do nas!

CIMA Advanced Diploma in Management Accounting

Program prowadzonych w języku angielskim studiów podyplomowych „CIMA Advanced Diploma in Management Accounting” opracowany został na podstawie kwalifikacji zawodowej z rachunkowości zarządczej instytutu CIMA (the CIMA Qualification Framework).

Kwalifikacja zawodowa z rachunkowości zarządczej CIMA to zestaw kompetencji uznawany na całym świecie za najbardziej poszukiwany i aktualny w obszarze szerokorozumianych finansów przedsiębiorstwa.

Kwalifikacja zawodowa z rachunkowości zarządczej CIMA oparta jest na trzech filarach odpowiadającym trzem obszarom wiedzy:

– przedsiębiorstwo – Enterprise Pillar – Jak formułować i skutecznie wdrażać strategię? – wiedzy jak funkcjonuje przedsiębiorstwo,
– efektywność – Performance Pillar – Jak finanse pomagają formułować i skutecznie wdrażać strategię? – wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem i rachunkowości zarządczej,
– finanse – Financial Pillar – Jak przygotowywać i interpretować sprawozdania finansowe jako podstawę podejmowania decyzji? – wiedzy z zakresu rachunkowości i finansów.

Trudność wypełniających każdy filar treści jest stopniowana według poziomów. Treści te są ze sobą powiązane i stanowią spójną całość. Tematyka jest szeroka – obejmuje poza finansami wiele innych przydatnych obszarów wiedzy.

Program studiów podyplomowych „CIMA Advanced Diploma in Management Accounting” pokrywa się z sylabusem CIMA z poziomu CIMA Advanced Diploma in Management Accounting – tzw. poziomu zarządczego.

Słuchacze studiów uzyskują zwolnienia z egzaminów E2, P2, F2, których zaliczenie jest niezbędne w procesie uzyskiwania kwalifikacji CIMA. Część zajęć dydaktycznych na studiach podyplomowych realizowanych będzie z wykorzystaniem platformy edukacyjnej dedykowanej studiom podyplomowym „CIMA Advanced Diploma in Management Accounting”. Słuchacze otrzymają też komplet książek z poziomu operacyjnego wydawnictwa Kaplan Publishing https://kaplanpublishing.co.uk/cima.

Celem studiów podyplomowych „CIMA Advanced Diploma in Management Accounting” jest przekazanie niezbędnej wiedzy umożliwiającej przystąpienie do egzaminu CIMA/CGMA „Management Case Study”. W programie studiów przewidzianych jest 48h warsztatów (Management Case Study Exam Workshop) przygotowujących do egzaminu CIMA/CGMA „Management Case Study”. Harmonogram zajęć jest dopasowany do terminów egzaminów CIMA/CGMA „Management Case Study”. Absolwenci studiów oprócz świadectwa ukończenia studiów podyplomowych, mają zatem szansę zdobycia dodatkowo dyplomu CIMA Advanced Diploma in Management Accounting.
Warsztaty przygotowuje i prowadzi dr Maciej Ciołek ACMA, CGMA, który w 2022 roku dołączył do instytutu CIMA, zdając egzamin poziomu Strategic z jednym z najwyższych wyników w Polsce (2022 Highest Achievers). Uczestnicy poprzedniej edycji studiów podyplomowych, przygotowywani pod okiem dra Macieja Ciołka, w majowym okienku egzaminacyjnym 2022 uzyskali pierwsze trzy wyniki w Polsce na poziomie Operacyjnym oraz pierwsze i trzecie miejsce na poziomie Management.

Absolwent studiów podyplomowych „CIMA Advanced Diploma in Management Accounting” powinien posiadać wiedzę i kompetencje w zakresie przygotowywania sprawozdania na poziomie grupy kapitałowej, podejmowania decyzji o cenach i produktach, jak opierać decyzje na solidnych podstawach analitycznych, jak również zarządzać projektami i relacjami z otoczeniem przedsiębiorstwa.

Studia podyplomowe „CIMA Advanced Diploma in Management Accounting” będą opierać się na materiałach dydaktycznych przygotowanych w języku angielskim.

Studia podyplomowe „CIMA Advanced Diploma in Management Accounting” adresowane są przede wszystkim do osób, które są zainteresowane zdobyciem kwalifikacji CIMA na tzw. poziomie zarządczym – Advanced Diploma in Management Accounting. Słuchacze zaliczając przedmioty w toku studiów uzyskują zwolnienie z egzaminów E2, P2, F2 i są przygotowywani do zdawania egzaminu CIMA/CGMA „Management Case Study”.

Uczestnikami studiów podyplomowych „CIMA Advanced Diploma in Management Accounting” mogą zostać absolwenci studiów wyższych co najmniej pierwszego stopnia (poziom licencjata lub równorzędny), którzy posiadają CIMA Diploma in Management Accounting (posiadają kwalifikację CIMA na poziomie operacyjnym). Uczestnicy studiów podyplomowych „CIMA Advanced Diploma in Management Accounting” powinni swobodnie komunikować się w języku angielskim.

Aplikuj online

Program studiów podyplomowych „CIMA Advanced Diploma in Management Accounting” obejmuje następujące przedmioty:
· Business Models (E2) – 4 godz. – realizowane na platformie e-learningowej *
· Leading and Managing People (E2) – 12 godz. – realizowane na platformie e-learningowej *
· Project Management (E2) – 4 godz. – realizowane na platformie e-learningowej *
· Cost Competitiveness (P2) – 12 godz. – realizowane na platformie e-learningowej *
· Organisational Performance (P2) – 8 godz. – realizowane na platformie e-learningowej *
· Pricing and Capital Investment Decisions (P2) – 8 godz. – realizowane na platformie e-learningowej *
· Decision Making and Risk (P2) – 8 godz. – realizowane na platformie e-learningowej *
· Advanced Financial Statements (F2) – 18 godz. – realizowane na platformie e-learningowej *
· Long-term Financing (F2) – 12 godz. – realizowane na platformie e-learningowej *
· Complex Group Reporting (F2) – 12 godz. – realizowane na platformie e-learningowej *
· Financial Statement Analysis (F2) – 8 godz. – realizowane na platformie e-learningowej *
· Management Case Study Exam Workshop – 48 godz. – warsztaty realizowane w formie tradycyjnej (face-to-face) lub w trybie online z interakcją synchroniczną**
· Final exam – 2 godz.

(*) – przedmioty realizowane przez słuchaczy samodzielnie we własnym tempie, w miejscu i czasie przez siebie wybranym – na platformie e-learnigowej dedykowanej studiom „CIMA Advanced Diploma in Management Accounting” (bez jednoczesnego udziału tutora); dla tych przedmiotów przewidzianych jest dodatkowo łącznie 18 godzin synchronicznych webinariów konsultacyjnych z tutorem w trybie online.

(**) – warsztaty Management Case Study Exam Workshop będą realizowane z tutorem: w formule tradycyjnej (face-to-face) lub online w formie webinariów z interakcją synchroniczną (w czasie rzeczywistym). Każdy dzień warsztatów obejmuje 6 godzin lekcyjnych. Zajęcia prowadzone w formule tradycyjnej (w siedzibie Uczelni) będą równolegle transmitowane na żywo (live streaming) i możliwy będzie zdalny udział w tych zajęciach – za pomocą środków komunikacji elektronicznej z salą wykładową. Z tego względu uczestnictwo w warsztatach Management Case Study Exam Workshop nie będzie wiązało się z koniecznością przyjazdu do siedziby Uczelni w Poznaniu – udział w tych warsztatach będzie mógł być zrealizowany w sposób całkowicie zdalny.

Zajęcia dydaktyczne na studiach podyplomowych „CIMA Advanced Diploma in Management Accounting” w większości realizowane będą zdalnie w trybie asynchronicznym (bez jednoczesnego udziału tutora) – za pośrednictwem platformy e-learningowej, z której uczestnik studiów będzie mógł korzystać w miejscu i czasie przez siebie wybranym. Pozostałe zajęcia odbywać się będą w trybie synchronicznym (z jednoczesnym udziałem tutora), w wybrane weekendy (nie częściej niż raz w miesiącu). Część zajęć w trybie synchronicznym zostanie przeprowadzona w formule tradycyjnej – w formie jednodniowych zjazdów w siedzibie Uczelni, część natomiast zdalnie (w formie wideokonferencji Zoom). Podkreślić należy, że zajęcia prowadzone w Uczelni również będą transmitowane na żywo (live streaming) i możliwy będzie zdalny udział w tych zajęciach – za pomocą środków komunikacji elektronicznej z salą wykładową. Z tego względu uczestnictwo w studiach podyplomowych „CIMA Advanced Diploma in Management Accounting” nie wiąże się z koniecznością przyjazdu do siedziby Uczelni w Poznaniu – udział w tych studiach może zostać zrealizowany całkowicie w sposób zdalny.

Jeśli wymagać będzie tego sytuacja epidemiczna, wszystkie zajęcia w trybie synchronicznym zostaną przeprowadzone wyłącznie zdalnie, bez możliwości przyjazdu do siedziby Uczelni.

W toku studiów słuchacze zdają egzaminy z następujących przedmiotów:
· Cost Competitiveness,
· Pricing and Capital Investment Decisions,
· Decision Making and Risk,
· Advanced Financial Statements,
· Management Case Study Exam Workshop.

Do egzaminów słuchacze przystępują na platformie e-learningowej. Egzaminy i zaliczenia realizowane w toku studiów są częścią składową egzaminów CIMA: E2, P2 i F2. Po zaliczeniu wszystkich modułów uczestnicy studiów podyplomowych „CIMA Advanced Diploma in Management Accounting” uzyskują zwolnienie z egzaminów CIMA: E2, P2 i F2.

Po zdaniu wszystkich egzaminów i uzyskaniu wszystkich zaliczeń w toku studiów słuchacze zdają pisemny egzamin końcowy.

Warunkiem ukończenia studiów jest uzyskanie pozytywnych wyników egzaminów i zaliczeń poszczególnych przedmiotów w toku studiów oraz zdanie pisemnego egzaminu końcowego z wynikiem pozytywnym.

Aplikuj online

Obecnie trwa rekrutacja na IV edycję studiów podyplomowych „CIMA Advanced Diploma in Management Accounting”, która zostanie uruchomiona jesienią 2024 roku (od semestru zimowego w roku akademickim 2024/2025). Zajęcia dydaktyczne rozpoczną się w październiku lub listopadzie 2024 roku.

Zajęcia dydaktyczne odbywać się będą w soboty i w niedziele, raz lub 2 razy w miesiącu w formule mieszanej – część zajęć zostanie przeprowadzona w siedzibie Uczelni, część natomiast za pomocą metod i technik kształcenia na odległość (w formie wideokonferencji z interakcją synchroniczną)

Opłata za studia wynosi 6.900,00 zł*, cena zawiera komplet książek Kaplan do przedmiotów E2, P2, F2 oraz Case Study, cena nie zawiera opłaty za egzamin CIMA Case Study.

*Dla osób, które w chwili rozpoczęcia studiów podyplomowych są jednocześnie studentami studiów drugiego stopnia w UEP i nie korzystają z przesunięcia terminu złożenia pracy dyplomowej, przewidzianego Regulaminem studiów w UEP, opłata wynosi 5 520,00 zł.

Zasady wnoszenia opłat za studia podyplomowe:

Opłatę za studia podyplomowe wnosi się przelewem na rachunek bankowy, który jest indywidualnie nadawany słuchaczowi po zakończeniu rekrutacji na studia podyplomowe. Opłatę można wnieść jednorazowo bądź w systemie ratalnym, w następujących terminach i kwotach:

1) Płatność jednorazowa 6 900,00 zł (lub 5 520,00 zł w przypadku ww. studentów studiów II stopnia w UEP):
– płatna do dnia 15 października 2024 r.

2) Płatność w dwóch równych ratach po 3 450,00 zł każda (lub 2 760,00 zł w przypadku ww. studentów studiów II stopnia w UEP):
– I rata płatna do dnia 15 października 2024 r.
– II rata płatna do dnia 15 lutego 2025 r.

3) Płatność w czterech równych ratach po 1 725,00 zł każda (lub 1 380,00 zł w przypadku ww. studentów studiów II stopnia w UEP):
– I rata płatna do dnia 15 października 2024 r.
– II rata płatna do dnia 15  grudnia 2024 r.
– III rata płatna do dnia 15 lutego 2025 r.
– IV rata płatna do dnia 15 kwietnia 2025 r.

Uwaga!

Wysokość opłaty za studia podyplomowe kontynuowane po reaktywacji ustala Rektor.

Warunki postępowania rekrutacyjnego

O przyjęcie na studia podyplomowe mogą ubiegać się osoby posiadające wykształcenie wyższe co najmniej na poziomie studiów pierwszego stopnia (tytuł licencjata lub równorzędny). Przy zgłoszeniach na studia podyplomowe należy w pierwszej kolejności założyć konto w systemie rekrutacyjnym, a następnie zapisać się w tym systemie na wybrany przez siebie kierunek studiów.

Zapisy online na dane studia podyplomowe będą dostępne do dnia 6 października 2024 roku, o ile przed tą datą nie zostanie wyczerpany limit miejsc (z chwilą wyczerpania się limitu miejsc, zapisy na dany kierunek studiów zostaną zamknięte).

Po dokonaniu zgłoszenia w systemie rekrutacyjnym, wniosek o przyjęcie na studia, kwestionariusz osobowy oraz oświadczenie należy wydrukować (do pobrania w zakładce „dokumenty i dalsze kroki”), podpisać niebieskim długopisem i wraz z dyplomem ukończenia studiów wyższych, złożyć osobiście lub listownie w Biurze Studiów Podyplomowych – Centrum Edukacji Menedżerskiej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 9 października br.  Osobom przyjętym na studia podyplomowe na podstawie kompletnej dokumentacji, zostaną wydane decyzje o przyjęciu na studia, a Biuro Studiów Podyplomowych przygotuje umowę o odpłatności za studia podyplomowe.

Dokumenty aplikacyjne:
– wniosek o przyjęcie na studia podyplomowe,
– kwestionariusz osobowy,
– oświadczenie o zapoznaniu się z Regulaminem Studiów Podyplomowych,
– oryginał lub odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych pierwszego lub drugiego stopnia (w przypadku osobistego składania dokumentów dyplom lub odpis dyplomu można przedstawić do skopiowania przez pracownika Biura Studiów Podyplomowych UEP; nie można natomiast przesyłać samodzielnie wykonanych kopii, gdyż kopie te wymagają potwierdzenia zgodności z oryginałem przez upoważnionego pracownika Biura),
– kserokopia aktu małżeństwa – jedynie w przypadku osób, które wskutek wstąpienia w związek małżeński posiadają nazwisko odmienne od nazwiska wskazanego w dyplomie ukończenia studiów wyższych.

Dokumenty należy dostarczyć w białej teczce podpisanej imieniem i nazwiskiem oraz nazwą studiów podyplomowych.

Miejsce składania dokumentów:

Osobiście:

Biuro Studiów Podyplomowych
Centrum Edukacji Menedżerskiej UEP
bud. D (przy Akademii Muzycznej)

Towarowa 55 , III piętro , p. 3.4

Listownie:

Biuro Studiów Podyplomowych
Centrum Edukacji Menedżerskiej
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Al. Niepodległości 10
61-875 Poznań

z dopiskiem Studia Podyplomowe „CIMA Advanced Diploma in Management Accounting”

Aplikuj online

Zostań liderem.
Kształtuj z nami świat współczesnego biznesu.
Zdobywaj nowe kwalifikacje na jednej z wiodących uczelni ekonomicznych w Polsce.

Dołącz do nas!

Aplikuj online

Skontaktuj się z nami

Mgr Agnieszka Trzebuniak starszy referent
Budynek D, pokój nr 3.6
DANE KONTAKTOWE
Dr hab. Remigiusz Napiecek, prof. UEP Kierownik Katedry Rachunkowości Zarządczej
Budynek C, pokój nr 106
DANE KONTAKTOWE

godziny dyżurów:

Poniedziałek
15:30 - 16:30
Środa
16:30 - 17:30

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Centrum Edukacji Menedżerskiej
Biuro Studiów Podyplomowych
al. Niepodległości 10
61-875 Poznań

Strefa słuchacza

Niezbędne informacje dla słuchaczy studiów podyplomowych.
Strefa słuchacza

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.