Uczymy już od 35 049 dni
Aktualności

Noc Naukowców 2022


Wielkimi krokami zbliża się 16 edycja największego wydarzenia popularyzującego naukę w Wielkopolsce: Noc Naukowców - spotkanie naukowców z poznańskich uczelni i ośrodków naukowych odbędzie się 30 września 2022r. Tegoroczna Noc Naukowców, mająca miejsce w wielu ośrodkach w Europie, łączy temat przewodni: Night4Earth - czyli priorytet to ochrona środowiska i katastrofa klimatyczna.

Większość wydarzeń, spotkań, wykładów i warsztatów będzie miała miejsce stacjonarnie, choć Studio i niektóre zajęcia będą wciąż miały formułę on-line. Szeroko otwarte będą drzwi Politechniki Poznańskiej, UAM, PCSS, AWF, Instytutów PAN oraz naszej Uczelni.
Szczegóły programu znajdują się na stronie Nocy Naukowców: https://www.poznan.nocnaukowcow.pl/ , na niektóre zajęcia i warsztaty konieczne będą zapisy udostępnione od dnia 12 września br.  -  rejestracja znajduje się w zakładce program. Warto także odwiedzać adres fb Nocy Naukowców.

W ofercie tegorocznej Nocy Naukowców na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu znajdują się warsztaty i wykłady powiązane z "zieloną ekonomią" ochroną środowiska i nie tylko.
Zapraszamy od godziny 15.30 do udziału w interesujących  wykładach m.in. o zachowaniach konsumentów w podejmowaniu proekologicznych decyzji. Przygotowaliśmy warsztaty z biodegradacji, co się dzieje z odpadami, zbadamy czystość wody, mikroby, nauczymy się kuchni molekularnej, zaprosimy na wirtualnego świata i internetu rzeczy. Tradycyjnie, Katedra Europeistyki przygotuje dla nas stoisko europejskie.
Szczegóły są dostępne w programie UEP.

Projekt finansowany w ramach programu UE Horyzont Europa.