Organizacje studenckie

Zobacz jak studenci rozwijają swoje pasje i zainteresowania!

Nasze organizacje studenckie

 • AIESEC. Międzynarodowa organizacja studencka

  Organizujemy co roku wiele projektów edukacyjnych z wolontariuszami z zagranicy dla szkół w całej Wielkopolsce. Studentom umożliwiamy wyjazdy na zagraniczne wolontariaty i praktyki, czy znalezienie wymarzonej praktyki lub pracy na targach Dni Kariery.

  Dowiedz się więcej!
 • Challenger

  Nasze najważniejsze projekty:
  Czasopismo „Challenger – magazyn Młodych Ekonomistów”
  Czasopismo o tematyce ekonomicznej, społecznej i gospodarczej. Ukazuje się w formie papierowej oraz w formie elektronicznej. Celem powstania magazynu było stworzenie miejsca, w którym studenci będą mogli publikować swoje pierwsze artykuły naukowe. Magazyn ukazuje się co pół roku. Premiera pierwszego numeru odbyła się w maju 2015 r.

  Dowiedz się więcej
 • Erasmus Student Network

  ESN UE Poznań jest lokalna sekcją ESN działającą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu od 2007 roku.
  Została założona przez Magdę Głowacką oraz Magdę Kobielarz. Jako organizacja zrzeszająca studentów pełnych pozytywnej energii, pasji oraz zaangażowania udało nam się stworzyć dobry i szanowany wizerunek ESN! Każdy z członków ESN UE Poznań jest osobą otwartą, kreatywną i prospołeczną, dlatego naszym głównym celem jest kreowanie bardziej elastycznego oraz mobilnego środowiska edukacyjnego.
  Jak to robimy? Odpowiedź jest prosta! W pełni angażujemy się w wymiany studenckie na różnych poziomach, wspieramy je, szerzymy i rozwijamy! Dzięki naszej kreatywności staramy się zapewniać studentom (również tym niewyjeżdżającym za granicę) liczne doświadczenia międzykulturowe.
  Naszym głównym celem jest pomoc studentom z wymiany przed, w czasie oraz po ich pobycie zagranicą.

  Dowiedz się więcej
 • Europejskie Forum Studentów AEGEE

  Europejskie Forum Studentów AEGEE-Poznań to jeden z najstarszych, najliczniejszych i najaktywniej działających oddziałów w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej. Jesteśmy obecni na wszystkich ważniejszych wydarzeniach europejskich i bierzemy aktywny udział w kreowaniu przyszłości naszej organizacji. Nasza antena zrzesza około 40 studentów z największych Poznańskich uczelni (Uniwersytet im. A. Mickiewicza, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Przyrodniczy). Organizujemy projekty o różnorodnej formie: panele dyskusyjne, konferencje, debaty, szkolenia, spotkania. Poruszają one problemy takie jak: ekologia, aktywne obywatelstwo, integracja europejska, wymiana kulturowa, negocjacje, trenerstwo. Ale tak naprawdę każdy pomysł ma szansę na realizację ? tematyka kolejnych projektów zależy od kreatywności i zaangażowania ludzi, którzy dołączają do AEGEE.

  Dowiedz się więcej
 • Niezależne Zrzeszenie Studentów - NZS

  NZS UEP to jednostka stowarzyszenia Niezależne Zrzeszenie Studentów – największej polskiej organizacji studenckiej. Już od ponad 40 lat skupiamy niebanalnych studentów, aktywnie tworzących akademicką rzeczywistość.
  Nasza misja to aktywizacja środowiska studenckiego i budowanie społeczeństwa obywatelskiego!
  Organizujemy, pokazujemy, tworzymy i dyskutujemy. Ważne są dla nas zarówno lokalne sprawy uczelniane, jak i krajowe, nierzadko wymagające współpracy z biznesem oraz innymi organizacjami.

  Dowiedz się więcej
 • PBDA Consulting

  Od ponad 10 lat pomagamy naszym klientom w przygotowaniach do wejścia na nowe rynki, wprowadzaniu nowych produktów czy rozwoju sprzedaży. Działamy we wszystkich obszarach, w których informacja rynkowa ma znaczenie.
  Jesteśmy niezależną organizacją, tworzoną wyłącznie przez studentów. Działamy pod opieką pracowników naukowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Dzięki temu możemy zaoferować rozwiązania wysokiej jakości w konkurencyjnej cenie.

  Dowiedz się więcej
 • Ruch Akademicki Pod Prąd studentów UEP

  Jesteśmy ogólnopolską chrześcijańską organizacją studencką, która powstała w 1993 roku. RAPP to studenci, którzy chcą żyć w przyjaźni z Bogiem i inspirować do tego innych. Chcemy rozwijać się społecznie, emocjonalnie i duchowo, a nasze wartości to: wiara, relacje i rozwój. Nasze inicjatywy i działania skupiają się wokół nich. RAPP to niezwykła przygoda na czas studiów, podczas której nabywa się cennych doświadczeń i relacji na całe życie.

  Dowiedz się więcej
 • Stowarzyszenie Cognitis

  Stowarzyszenie Cognitis jest organizacją pozarządową zrzeszającą studentów kierunków ekonomicznych, prawniczych i technicznych, zainteresowanych branżą doradczą. Obecnie około 100 członków Stowarzyszenia działa na uczelniach w trzech miastach: Poznaniu, Warszawie oraz Wrocławiu.
  W Stowarzyszeniu skupiamy się na zdobywaniu konkretnej wiedzy zawodowej i umiejętności, przede wszystkim w obszarze doradztwa – od konsultingu z zakresu zarządzania, fuzji, przejęć i działalności funduszy, poprzez doradztwo prawne, finansowe i bankowość inwestycyjną po doradztwo księgowe oraz audyt. Jest to znakomita i prawdopodobnie najszybsza szkoła zarządzania i osiągania wysokiego poziomu umiejętności już od samego początku pracy zawodowej.
  Cognitis przeznaczone jest dla osób, które zainteresowane są pełnym rozwojem swojej osobowości, a ważne jest dla nich zarówno przygotowanie do przyszłej pracy zawodowej, rozwój wiedzy, kształtowanie swojego charakteru, emocji i rozumu, jak i wartości rodzinne.

  Dowiedz się więcej
 • Studenckie Forum Business Centre Club

  Misją Studenckiego Forum Business Centre Club jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodych Polaków.
  Swoimi działaniami inspirujemy, edukujemy oraz motywujemy młodych ludzi pokazując, że aktywność, odwaga i własna inicjatywa są drogą do osiągnięcia sukcesu.

  Dowiedz się więcej

Ważne informacje

Uczelniana organizacja studencka jest to dobrowolne zrzeszenie studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, której celem jest m.in. rozwijanie postaw prospołecznych, zainteresowań kulturalnych i sportowych.

Członkowie organizacji studenckich w ramach prowadzonej działalności  mają prawo do:
– ubiegania się o wsparcie finansowe,

– korzystania z infrastruktury Uczelni,

– brania aktywnego udziału w wydarzeniach   naukowych, społecznych i kulturalnych Uczelni.

 

Szczegółowe informacje dotyczące  zasad działania  organizacji studenckich na UEP oraz finansowania ich działalności, zawarte są w bocznym panelu.

Zapotrzebowanie
Zapotrzebowanie - wniosek o dofinansowanie konkretnego zakupu (biletu, udziału w konferencji, itp.)

Aby ubiegać się o dofinansowanie zakupu towaru lub usługi należy wypełnione zapotrzebowanie przesłać na adres mailowy zss.bos@ue.poznan.pl lub dostarczyć je do Zespołu Spraw Socjalnych i Stypendialnych.  Pracownicy ZSSiS po przeprocedowaniu wniosku powiadomią składającego dokument o akceptacji wniosku lub o powodach jego odrzucenia.

Wnioski można składać do 30 listopada!   Fundusze, które nie zostały do tego terminu objęte rezerwacją (nieujęte w żadnym zapotrzebowaniu), przechodzą do dyspozycji PS UEP.

Plan działań
Dokument informujący Władze Uczelni o planowanych działaniach w kolejnym roku kalendarzowym

Organizacje studenckie działające na Uczelni, są zobowiązane do złożenia planu działań. Plan można złożyć w formie:

–  skróconej – jeżeli organizacja nie będzie ubiegała się o dofinansowanie działalności,

–  pełnej  – gdy chciałaby skorzystać ze środków przeznaczonych na działalność społeczno-kulturalną.

Plan należy złożyć do 25. listopada na ręce Przewodniczącego Rady Finansowej – zgodnie z § 4 ust. 1 Regulaminu Samorządu Studenckiego UEP,  przesyłając na adres: biuro.psuep@ue.poznan.pl oraz do wiadomości zss.bos@ue.poznan.pl.

Prosimy o podanie w tytule nazwy organizacji 

Sprawozdawczość
Sprawozdanie z działalności - dokument obowiązkowy także w przypadku niekorzystania z funduszy Uczelni

Organizacje studenckie jeden raz w roku są zobowiązane do złożenia sprawozdania z działalności, w tym także z wykorzystania środków wydatkowanych z budżetu Uczelni.

W sprawozdaniu należy wykazać:

–  wszystkie pojęte działania,

– środki wydatkowane z funduszu na działalność społeczno-kulturalną (składane via ZSSiS),

– środki otrzymane z od innych pomiotów Uczelni, np. Rektora czy Działu Współpracy z Zagranicą.

Obowiązek jest spełniony po przedłożeniu dokumentu Radzie Finansowej w terminie do 25. listopada, zgodnie z § 3 ust. 4 Regulaminu Samorządu Studenckiego UEP, przesyłając go na adres: biuro.psuep@ue.poznan.pl oraz do wiadomości zss.bos@ue.poznan.pl.
Prosimy o podanie w tytule nazwy organizacji. 

 

Zasady funkcjonowania i ubiegania się o środki finansowe podmiotów studenckich - Zarządzenie Rektora UEP
ZASADY funkcjonowania podmiotów studenckich Zarządzenie nr 62-2022 Rektora UEP (ze zm.)

Zasady funkcjonowania i  finansowania  organizacji studenckich na UEP zebrane zostały w dokumencie: Zasady funkcjonowania podmiotów studenckich i doktoranckich oraz przeznaczania przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu środków na realizację ich działań

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.