Katedra Pracy i Polityki Społecznej

Specjalność: Strategie HR i rynek pracy

Strategie HR i rynek pracy to nowa specjalność dostępna od października 2022 r. na kierunku Ekonomia (studia stacjonarne I stopnia). Jeśli chcesz wiedzieć więcej o perspektywach rozwoju i zatrudnienia dla absolwentów specjalności, pobierz prezentację (u dołu strony) oraz przeczytaj informacje znajdujące się poniżej.

Co mogę robić po tej specjalności?

Perspektywy zatrudnienia obejmują zawody:

W każdym przypadku szanse na zatrudnienie zwiększa ukończenie studiów II stopnia. W zależności od preferencji mogą one obejmować kierunki: Analityka danych ekonomicznychEkonomiaZarządzanie.

Ile będę zarabiać?

Na zarobki wpływa wiele czynników. Poza ukończeniem studiów ważna jest też aktywność w organizacjach studenckich (np. kołach naukowych), ukończone staże i praktyki. Klikając w link możesz sprawdzić, ile zarabia się na stanowiskach specjalistów ds. HR:

Raport wynagrodzenia.pl

Czego będę się uczyć?

W ramach specjalności będziemy rozwijać umiejętności:

1. Analitycznego myślenia (np. w ramach przedmiotów: Badania employee experience, Analityka HR)
  2. Planowania i organizowania procesów personalnych (np. w ramach przedmiotów: Zarządzanie zasobami ludzkimi w dynamicznym otoczeniu, Strategie HR)
  3. Obsługi specjalistycznych programów (np. w ramach przedmiotów: Administracja kadrami w systemie SAP HR, Systemy informatyczne w zarządzaniu zasobami ludzkimi)
  4. Wspierania rozwoju kompetencji – własnych oraz innych osób (np. w ramach przedmiotów: Coaching i mentoring w organizacji, Projektowanie ścieżek karier i profili kompetencyjnych)

Co jeszcze mogę robić w ramach specjalności?

Zapraszamy do współpracy w ramach Studenckiego Koła Naukowego HaeR! Koło to świetna przestrzeń rozwoju umiejętności i poznawania ciekawych ludzi. Odwiedź nasz profil na FB.

Pracownicy Katedry Pracy i Polityki Społecznej regularnie angażują studentów do współpracy w ramach różnych projektów. Jeśli jesteś zainteresowana(y) udziałem w tego typu przedsięwzięciach, napisz do kierownika katedry, dr. hab. Macieja Ławrynowicza, prof. UEP:

maciej.lawrynowicz@ue.poznan.pl.

Gdzie mogę dowiedzieć się więcej?

Napisz do opiekuna specjalności – dr. Przemysława Piaseckiego:
przemyslaw.piasecki@ue.poznan.pl