Otwarte posiedzenie Komitetu Nauk Demograficznych PAN z okazji Światowego Dnia Ludności

12 lipca, 2024

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy Wszystkich Państwa do udziału w otwartym posiedzeniu Komitetu Nauk Demograficznych PAN z okazji Światowego Dnia Ludności (11 lipca). Spotkanie odbędzie się w formie zdalnej 12 lipca o godz. 15:00.

Inspiracją do powstania Światowego Dnia Ludności było zainteresowanie Dniem Pięciu Miliardów, kiedy ludność świata osiągnęła pięć miliardów osób. Jaka jest dzisiaj liczba ludności Świata, Europy i Polski, ilu nas będzie w roku 2100 ? Najnowszą projekcję ludności przygotowaną przez ONZ z okazji Światowego Dnia Ludności poznamy już za kilka dni.

Przesunięcie czasowe naszego seminarium wiąże się z tradycją publikacji tej projekcji w południe (EDT) 11 lipca i wynika z różnicy czasu.

Podczas seminarium prof. John Wilmoth, Dyrektor United Nations Population Division przedstawi wyniki World Population Prospects 2024.

Szczegóły dotyczące programu seminarium znajdą Państwo pod tym linkiem.

Wydarzenie będzie transmitowane na kanale YouTube Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu: https://www.youtube.com/@uepoznan/streams

Zobacz wszystkie wydarzenia