Szkolenie dla nauczycieli pt. „Trwały i zrównoważony rozwój – jak uczyć o przyszłości Europy?”

5 czerwca, 2024

Celem szkolenia pt. „Trwały i zrównoważony rozwój – jak uczyć o przyszłości Europy?” jest wzmacnianie doskonałości wśród kadry pedagogicznej w procesie nauczania o wyzwaniach stojących przed Europą i potrzebie transformacji.

Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną informacje i wskazówki, jak uczyć o zielonej i cyfrowej transformacji w Europie. W programie szkolenia przewidziano także przedstawienie nowoczesnego przewodnika metodycznego zawierającego scenariusze lekcji na temat m.in. europejskiego zielonego ładu, cyfryzacji, bezpieczeństwa żywności, gospodarki o obiegu zamkniętym, zrównoważonej konsumpcji itp. Proponowane scenariusze zawierają założenia metodyczne, treści programowe wraz z objaśnieniami i wskazówkami, a także materiały pomocnicze, które można wykorzystać podczas zajęć.

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli, wychowawców, pedagogów i dyrektorów szkół ponadpodstawowych. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat uczestnictwa oraz przewodnik metodyczny.

Prosimy o zgłaszanie chęci udziału w szkoleniu do 29.05.2024 r. poprzez formularz rejestracyjny, który jest dostępny na stronie: https://docs.google.com/forms/d/1-kZMBP4H3FHitTkiOezDlTnU6CTjwVBOJlysOeKZpSY/edit

Szkolenie jest organizowane przez Centrum Doskonałości Jean Monnet „Resilient and transforming Europe” (Transform EU), działające przy Katedrze Europeistyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Centrum zostało powołane decyzją Komisji Europejskiej na lata 2023-2026, a jego działalność jest dofinansowana przez UE (program ERASMUS+).

Program szkolenia:

11:30-11:45 Wprowadzenie: transformacja ekologiczna i cyfrowa w Europie
11:45-12:30 Jak uczyć o transformacji w Europie – wskazówki
12:30-12:45 Przerwa kawowa
12:45-13:15 Prezentacja przewodnika metodycznego „Jak mówić
o zrównoważonym rozwoju? Scenariusze lekcji dla szkół ponadpodstawowych”
13:15-13:45 Wymiana dobrych praktyk
13:45-14:00 Podsumowanie, wnioski