VII Bieg po schodach Collegium Altum

26 listopada, 2023

26 listopada 2023 r. już po raz siódmy biegacze wbiegną na 17. piętro Collegium Altum. To najwyżej umieszczona meta w Wielkopolsce (wysokość całkowita 103,35 m). Do pokonania są 372 stopnie! To najwyżej usytuowana meta w Poznaniu. Bieg rozpoczyna się o godzinie 10:00.

Rekord zawodów wśród mężczyzn ustanowił w 2018 r. Mateusz Marunowski z Jaworzna (01:20) i w tym samym roku Ilona Gradus z Warszawy została nową rekordzistką w kategorii kobiet (01:56). Patronat honorowy sprawują Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego, Prezydent miasta Poznania i Komendant Główny Policji.

W tym roku odbędzie się już siódma edycja Biegu po schodach Collegium Altum. Ze względu na specyfikę biegu ustanowiliśmy limit na 150 osób. Partnerem Biegu jest Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Honorowym starterem będzie tradycyjnie rektor UEP prof. Maciej Żukowski.

* Podczas tegorocznej edycji chcemy upamiętnić zmarłego w tym roku Janusza Grzeszczuka, nestora wielkopolskiego biegania i wychowawcę wielu biegaczy obecnie z tytułami profesorskimi – przypomina pomysłodawca i dyrektor biegu Przemysław Walewski. – Mistrz, bo tak o nim mówiliśmy i nadal mówimy, był starterem honorowym wielu edycji naszego biegu. W sposób szczególny postanowiliśmy upamiętnić Mistrza Janusza Grzeszczuka na medalu.

O zwycięstwie, miejscu decydują ułamki sekund. Finałowy bieg rozgrywany jest zawsze na bardzo wysokim poziomie, a w każdej edycji na starcie pojawia się wielu debiutantów, którzy chcą posmakować nowych biegowych emocji.

Zawody w Collegium Altum mają rangę mistrzowską. W ramach biegu odbędą się po raz siódmy Mistrzostwa Polski Studentów oraz Mistrzostwa Polski Nauczycieli Akademickich w towerrunning. Rozegrany zostanie Puchar Wielkopolski Służb Mundurowych. Policjanci rywalizować będą w VII Mistrzostwach Policjantów w biegu po schodach pod patronatem Komendanta Głównego Policji, gen. insp. dr. Jarosława Szymczyka, a strażacy PSP i OSP w 5. Mistrzostwach Wielkopolski Strażaków o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Link do listy startowej

Regulamin

Zapisy do VII Biegu po schodach Collegium Altum są już zakończone. Dziękujemy i do zobaczenia na starcie.

Zobacz wszystkie wydarzenia