Biblioteka podręczna czynna jest w każdy poniedziałek w godzinach 12:00 - 13:00.


Od października 2003 Biblioteka Katedry Turystyki mieści się w sali 716 w Collegium Altum. Funkcjonuje ona na zasadach nieformalnych, co oznacza, że nie posiada stanowiska bibliotekarza. Pracownicy Katedry Turystyki zdecydowali, aby zbiór ponad 600 tytułów nadal udostępniać studentom.

Obecnie bibliotekę prowadzi Agnieszka Nowak, dzieląc swój czas pomiędzy inne obowiązki. Dlatego korzystających z biblioteki prosimy o zrozumienie i akceptację poniższych zasad funkcjonowania.

W okresie wakacyjnym biblioteka jest nieczynna.


Z biblioteki mogą korzystać tylko studenci specjalności Turystyka i Hotelarstwo oraz  pracownicy Katedry Turystyki.

Książki i czasopisma dostępne są tylko i wyłącznie na miejscu. Istnieje możliwość krótkiego wypożyczenia (do 1 godziny, w czasie otwarcia biblioteki) w celu dokonania odbitek ksero. Prawo do długiego wypożyczenia (do 4 tygodni) mają tylko pracownicy Katedry Turystyki.


Jednorazowo można wypożyczyć maksymalnie 3 woluminy.


Katalog biblioteki dostępny jest w formie tradycyjnej (papierowej) w czasie jej otwarcia. Ponadto prowadzący bibliotekę dysponuje katalogiem w formie elektronicznej (plik Microsoft Excel).

Wypożyczający, który zniszczy i zagubi książkę, zobowiązany jest do jej odkupienia (uwaga, wartość pozycji obcojęzycznych wynosi od 80 do 500 zł).

Od listopada 2004 Rektor Akademii Ekonomicznej w Poznaniu wstrzymał przekazywanie funduszy na zakup nowych pozycji literaturowych.