W dniu 5 czerwca br. zespół Enactus Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu funkcjonujący w Katedrze Zarządzania Strategicznego uczestniczył w Ogólnopolskim Konkursie Enactus Poland organizowanym w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Enactus Poland National Competition to największe i najbardziej emocjonujące wydarzenie odbywające się w ramach programu Enactus w Polsce. W tym dniu studenci z 12 największych ośrodków akademickich w Polsce prezentują efekty swojej rocznej pracy, a co najważniejsze walczą o prawo reprezentowania Polski na Enactus World Cup, który w tym roku przypada w Londynie. Studenci mają 17 minut, aby w języku angielskim przedstawić rezultaty działań, a po prezentacji przez 5 minut trwa sesja pytań. Następnie jurorzy oceniają projekty pod względem kryteriów takich jak: efektywność, osiągnięte wyniki, dobór grupy odbiorców, innowacyjność, trwałość efektów oraz stopień realizacji kryterium Enactus. W ławkach jurorskich zasiedli przedstawiciele takich firm jak m.in. PKO Bank Polski, Saint-Gobain, Eurocash Service czy  My Company Polska.

Tegoroczny konkurs był niezwykle emocjonujący również ze względu na udział Rachel Jarosh – President and CEO of Enactus International oraz Lord dr Michael Hastings – Global Head of Citizenship, KPMG International, gości specjalnych, którzy uświetnili całe wydarzenie.

Konkurs był także bardzo ważnym momentem dla naszych studentów, ponieważ po raz pierwszy mieli możliwość uczestnictwa i zaprezentowania efektów swojej pracy w zakresie projektów społeczno-biznesowych. Ostatecznie dzień zakończył się sukcesem, ponieważ zespół Enactus UEP otrzymał 3 prestiżowe nagrody:

· Social Media Rocket - nagroda za najlepiej przedstawiany wizerunek na portalach społecznościowych,

· Outstanding Leader - nagroda dla najlepszego lidera, którą otrzymała Anna Taraska studentka drugiego roku zarządzania spec. komunikacja w biznesie (Team Leader),

· Rookie Award - nagroda za udany debiut dla całego zespołu EnactusUEP.

Przed konkursem nominację do nagrody w kategorii Best Faculty Advisor otrzymał doktorant Katedry mgr Adam Weinert.

Studenci powrócili z dawką dużej motywacji do dalszej ciężkiej pracy!

W przyszłym roku liczymy na powtórkę sukcesów.

Opis naszych projektów można znaleźć na: http://enactusuep.pl

Serdecznie zapraszamy!