Uniwersytet

3rd SensorFINT Training School in Spectroscopy

Międzynarodowy zespół naukowców pogłębiał przez 3 dni na UEP swoją wiedzę na temat metod oceny jakości żywności! 31 naukowców z kilkunastu zagranicznych ośrodków badawczych wzięło udział w międzynarodowej szkole 3rd SensorFINT Training School in Spectroscopy.

Badacze z Bułgarii, Estonii, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Norwegii, Polski, Rumunii, Serbii, Słowenii, Turcji, Wielkiej Brytanii i Włoch gościli u nas od 3 do 5 lipca. Szkolenie miało na celu pogłębienie wiedzy uczestników w zakresie podstaw metod spektroskopowych, przetwarzania wielowymiarowych danych oraz zastosowań czujników spektralnych do nieniszczącej oceny jakości żywności.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Instytut Nauk o Jakości Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu w ramach projektu European Network for assuring food integrity using non-destructive spectral sensors finansowanego przez European Cooperation in Science and Technology (COST). Celem projektu SensorFINT jest opracowanie innowacyjnych rozwiązań do nieinwazyjnej oceny jakości żywności i budowanie inteligentnego systemu kontroli w łańcuchu „od pola do stołu”. Rozwiązania te bazują na najnowszej technologii pomiarowej, analizie danych i Internecie rzeczy.

W dniach 3-5 lipca br. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbyła się międzynarodowa szkoła 3rd SensorFINT Training School in Spectroscopy. Szkoła zorganizowana została przez Instytut Nauk o Jakości w ramach projektu European Network for assuring food integrity using non-destructive spectral sensors (Sensorfint – Cost Action Ca19145) finansowanego przez European Cooperation in Science and Technology (COST). Celem projektu SensorFINT jest opracowanie innowacyjnych rozwiązań do nieinwazyjnej oceny jakości żywności i budowanie inteligentnego systemu kontroli w łańcuchu „od pola do stołu” z wykorzystaniem najnowszych technologii pomiarowych, analizy danych i Internetu rzeczy.

W szkole wzięło udział 31 naukowców z kilkunastu ośrodków badawczych z Bułgarii, Estonii, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Norwegii, Polski, Rumunii, Serbii, Słowenii, Turcji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Szkolenie miało na celu pogłębienie wiedzy uczestników w zakresie podstaw metod spektroskopowych, przetwarzania wielowymiarowych danych oraz zastosowań czujników spektralnych do nieniszczącej oceny jakości żywności.

Wykłady i warsztaty prowadzili:

  • Prof. Dolores Pérez Marín, University of Córdoba
  • Prof. Tom Fearn, University College London
  • Prof. dr hab. Ewa Sikorska, UEP
  • Dr hab. Katarzyna Pawlak-Lemańska, prof. UEP, UEP
  • Dr inż. Katarzyna Włodarska, UEP
  • Dr inż. Krzysztof Wójcicki, UEP

Wyznaczamy trendy w badaniach naukowych

 

 

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.