Absolutorium 2023

22-23 lipca 2023 r. żegnaliśmy absolwentów i absolwentki studiów drugiego stopnia podczas uroczystości Absolutorium, która odbyła się na Sali Ziemi na MTP.

W ceremonii uczestniczyło prawie 600 osób kończących studia w zakresie ekonomii, finansów i rynków finansowych, gospodarki międzynarodowej, informatyki i analiz ekonomicznych, nauk o jakości, rachunkowości i finansów przedsiębiorstw oraz zarządzania. W tym wzruszającym momencie odebrania dyplomu z rąk rektora i dyrektorów studiów towarzyszyli im bliscy i przyjaciele.

Rektor UEP w swoich przemówieniach życzył opuszczającym mury uczelni absolwentom udanego życia zawodowego – pracy wykonywanej w poczuciu satysfakcji i sensu. Prof. dr hab. Maciej Żukowski przypomniał, że badania i statystyki pokazują, że nasi absolwenci mają gwarantowaną karierę i wysokie zarobki. Przytoczył słowa Alberta Einsteina „Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko”. Rektor UEP życzył wszystkim zgromadzonym tej drugiej ścieżki, do której pasują również słowa odśpiewane w czasie ceremonii – „Gaudeamus igitur!”.

Przemówienia wygłosili również dyrektorzy poszczególnych studiów, przewodniczący Parlamentu Studenckiego UEP, przewodniczący Stowarzyszenia Absolwentów oraz przedstawiciele studentów, w tym studiów anglojęzycznych. Padły słowa zachęcające do realizowania odważnych i ambitnych celów, ale także cierpliwości i ciekawości poznawczej. Nie obyło się również bez anegdot.

Ceremonię zakończył obowiązkowy punkt programu – nieoficjalna tradycja akademicka – rzucenie w górę biretów. Za uroczystość odpowiadał Dział Marketingu UEP.

Kształcimy liderki i liderów budujących lepszą rzeczywistość społeczno-gospodarczą.

Absolutorium 2023