Instytut Informatyki i Ekonomii Ilościowej - aktualności Katedra Statystyki

Baltic-Nordic-Ukrainian Network Workshop on Survey Statistics 2024

W dniach 26-30 sierpnia 2024 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbędzie się konferencja Workshop on Survey Statistics 2024. Konferencja ta stanowi forum wymiany poglądów oraz doświadczeń w zakresie metodologii badań ankietowych i statystyki publicznej, w szczególności innowacyjnych badań z tej dziedziny.

Konferencja Workshop on Survey Statistics 2024 organizowana jest cyklicznie przez Baltic-Nordic-Ukrainian (BNU) Network on Survey Statistics w jednym z krajów członkowskich, a jej aktualna edycja organizowana jest we współpracy z Katedrą Statystyki UEP. Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej: na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz zdalnie, za pomocą platformy Zoom.

W programie konferencji przewidziane są między innymi wystąpienia Tiziany Tuoto (Narodowy Instytut Statystyczny Włoch – ISTAT) dotyczące ryzyka błędnej identyfikacji w integracji danych i estymacji, Tomasza Żądły i Alicji Wolny-Dominiak (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach) poświęcone wyborowi predyktorów w badaniach reprezentacyjnych na podstawie głosowania oraz Dankmara Böhninga (University of Southampton, Wielka Brytania) traktujące o metodach capture-recapture i ich zastosowaniach w danych z uciętymi zerami.

W ramach konferencji przeprowadzone zostaną również warsztaty dotyczące wykorzystania pakietów środowiska R: singleRcapture i nonprobsvy.

Szczegółowe informacje na temat Konferencji znajdują się na stronie internetowej Konferencji.