Inauguracja programu „Klasy akademickie”

W piątek 4 października 20024 w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu odbyła się inauguracja kolejnej edycji programu „Klasy akademickie” prowadzonego przez Instytut Nauk Jakości.

W uroczystości wzięło udział prawie 300 uczniów z 9 szkół ponadpodstawowych z Poznania i okolic, które uczestniczą w projekcie. Celem współpracy jest zbliżenie dwóch poziomów szkolnictwa, zapoznanie uczniów z organizacją pracy w uczelni, zaznajomienie z problematyką gospodarki opartej na wiedzy, poszerzenie zainteresowania i doskonalenie warsztatu pracy pod kątem przyszłych studiów.

W ramach „Klas akademickich”  uczniowie uczestniczą w zajęciach laboratoryjnych i warsztatowych przygotowanych przez pracowników różnych katedr.

Podczas inauguracji dyrektor ds. Studiów Nauk o Jakości dr inż. Mariusz Tichoniuk przedstawił najważniejsze informacje dotyczące uczelni, natomiast dr. hab. Krzysztof Melski, prof. UEP  omówił zasady pracy w laboratorium oraz obowiązujące na zajęciach zasady BHP.

Uczniowie mieli również okazję wysłuchać dwóch wykładów;

„Interaktywne czy zrównoważone – jakie będą opakowania w przyszłości?”, który poprowadziła dr hab. Patrycja Wojciechowska, prof. UEP oraz  „Tajemnice zapachu”, który wygłosiła  dr inż. Dorota Klensporf-Pawlik.

Inauguracja programu „Klasy akademickie”