Informacja ws. federacji poznańskich uczelni - Podstawy Prawne utworzenia Federacji

9 marca, 2022

Szanowni Państwo,

Rada ds. Integracji Poznańskiego Środowiska Akademickiego opublikowała na stronie Kolegium Rektorów m. Poznania (www.krmp.edu.pl) kolejny list kierowany do pracowników, doktorantów i studentów wszystkich poznańskich uczelni, który znajdziecie Państwo w załączeniu.

Poprzednim listem Rada rozpoczęła systematyczne informowanie poznańskiego środowiska akademickiego o pojawiających się efektach prowadzonych analiz i perspektywach planowanego procesu federalizacji. Publikowany list pn. Podstawy prawne utworzenia federacji przedstawia ustawowe uwarunkowania tego działania. Jednocześnie list ten inicjuje dyskusję nad nazwą federacji, a propozycje zawarte w liście są jedynie sugestią, mającą tę dyskusję rozpocząć.

Zachęcam Państwa do zapoznania się z treścią listu, a także do regularnego śledzenia strony KRMP.

REKTOR

prof. dr hab. Maciej Żukowski