Jubileuszowy Bal Seledynowy

20 lutego, 2023

Ponad 250 osób bawiło się w wielkim stylu na najstarszym balu w Poznaniu, który odbył się 18 lutego w bogato dekorowanych wnętrzach auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. 90. urodziny Balu Seledynowego przyciągnęły przedstawicieli wielu środowisk. Reprezentanci nauki, biznesu, kultury, a także studenci, pracownicy i mieszkańcy Wielkopolski mieli do dyspozycji dwa piętra historycznego gmachu głównego UEP.

Od 1933 roku to jedno z ważniejszych wydarzeń kulturalno-towarzyskich regionu jest okazją do integracji, nawiązywania kontaktów, ale także działalności dobroczynnej. Uczestnictwo w balu pozwala bowiem nie tylko na przeżycie magicznych chwil podczas wyjątkowego wieczoru, ale również na wsparcie potrzebujących. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na cele dobroczynne. Zebrane środki zasilą akcję Wirtualny Kulig, wspierającą Fundację Niesiemy Nadzieję, która pomaga dzieciom i dorosłym z chorobami i niepełnosprawnościami.

Tradycyjnie już, w ostatnią sobotę karnawału, aula UEP, w której odbywają się ważne dla Uczelni uroczystości, takie jak inauguracja roku akademickiego, absolutoria oraz nadawanie tytułu doktora honoris causa, przemienia się w efektownie udekorowaną salę balową. Bal otwiera, zgodnie z tradycją, rektor, który w swoich tegorocznych słowach powitania podkreślił tradycję balu, podziękował za udział i zaangażowanie we wsparcie celu charytatywnego.

Wydarzenie wsparło wielu sponsorów, którzy dostrzegli i docenili jego niesamowity charakter. Dziękujemy za hojne wpłaty i wsparcie promocyjne naszym partnerom:

Partnerzy Złoci:
Santander Universidades, Volkswagen Poznan, ENEA, Żabka Polska

Partnerzy Srebrni:
PTB NICKEL, Terlan Spółka z o.o., ROHLIG SUUS, Logistics KJF Broker

Partnerzy Brązowi:
Franklin Templeton, Impel S.A., Amica Group, PKO Bank Polski, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Pfeifer & Langen Polska S.A., JRR Investments, Klinika Kwiatek, AGROSAD sp. z o.o.

Patronat honorowy:
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Prezydent Miasta Poznania

Patronat medialny:
Radio Poznań, TVP3 Poznań, Nasz Głos Poznański

Kultywujemy tradycję Uczelni stworzonej przez przedsiębiorców i czerpiemy z doświadczenia dynamicznie rozwijającego się regionu.