Naukowcy UEP współredaktorami publikacji wydanej przez Routledge

Nakładem renomowanego wydawnictwa Routledge Taylor & Francis Group ukazała się książka Air Transportation Industry: History and Developments, której współredaktorami są dr Sonia Huderek-Glapska oraz dr Wojciech Augustyniak z Katedry Mikroekonomii Instytutu Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Publikacja analizuje wpływ czynników politycznych, prawnych, ekonomicznych, społecznych oraz technologicznych na rozwój sektora transportu lotniczego. Książka oferuje krótki rys historyczny przemysłu lotniczego, przedstawia determinanty zmian w funkcjonowaniu linii lotniczych oraz procesy adaptacyjne, które doprowadziły do ewolucji modeli biznesowych i zmian strukturalnych w branży.

Korzystając z unikalnej bazy danych obejmującej charakterystykę ponad 16 000 przewoźników lotniczych na całym świecie, autorzy omawiają kluczowe wnioski dotyczące zmian w zdolnościach przewozowych linii lotniczych, długości cyklu życia przewoźników oraz przyczyn zakończenia działalności, a także typów i zasięgu geograficznego operacji. Publikacja podejmuje również zagadnienia wpływu globalnych i regionalnych regulacji prawnych na sektor lotniczy.

Książka stanowi cenne źródło wiedzy zarówno dla badaczy zajmujących się transportem lotniczym i operacjami lotniskowymi, jak i dla studentów kierunków związanych z logistyką, zarządzaniem transportem oraz ekonomią.

Link do publikacji

Wyznaczamy trendy w badaniach naukowych.