Katedra Finansów Przedsiębiorstw

Naukowcy z Katedry publikują w prestiżowym wydawnictwie

26 września, 2024

Wydawnictwo naukowe Routledge opublikowało monografię pt. „Earnings Management and Corporate Finance. The Importance of Transparent Financial Reporting”. Wśród redaktorów i autorów tej publikacji znaczący udział mają pracownicy naszej Katedry.

• Informacje ogólne

Redakcję powierzono naukowcom z Instytutu Rachunkowości i Zarządzania Finansami: prof. dr hab. Marzenie Remlein, dr hab. Joannie Lizińskiej, prof. UEP oraz dr hab. Leszkowi Czapiewskiemu, prof. UEP. Warto podkreślić, że dwoje ostatnich redaktorów reprezentuje naszą Katedrę. Zespół autorów łączy różnorodne obszary specjalności i perspektyw, będąc doskonałym przykładem współpracy między katedrami i instytutami. Katedra Finansów Przedsiębiorstw ma silną reprezentację wśród autorów, w tym gronie znaleźli się:

• dr hab. Leszek Czapiewski, prof. UEP
  • dr hab. Józefa Gryko
  • dr hab. Joanna Lizińska, prof. UEP

• Tematyka

Monografia poświęcona jest zarządzaniu zyskami – tematowi o rosnącym znaczeniu w świecie rachunkowości, finansów korporacyjnych i zarządzania biznesem. Monografia wyróżnia się interdyscyplinarnym podejściem, łącząc perspektywy rachunkowości, opodatkowania i finansów korporacyjnych we współczesnym środowisku biznesowym.

• Znaczenie publikacji

Routledge jest jednym z najbardziej prestiżowych wydawnictw naukowych na świecie, a zarazem bardzo wysoko punktowanym przez polskie Ministerstwo Szkolnictwa. Publikacja tej monografii w uznanym wydawnictwie stanowi znaczące osiągnięcie naukowe dla naszej Uczelni, podkreślając jej pozycję w międzynarodowym środowisku akademickim w dziedzinie finansów i rachunkowości.

• Więcej informacji

Szczegółowe informacje o publikacji dostępne są na stronie wydawnictwa Routledge.