Noc Naukowców w UEP

27 września 2024 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbyła się Noc Naukowców, wydarzenie, które przyciągnęło około 300 uczestników. W ramach tegorocznej edycji zorganizowano 24 warsztaty i wykłady, obejmujące zarówno stałe punkty programu, jak wirtualne światy, Internet rzeczy, zmagania z materią i energią, naturalne kosmetyki oraz postawy konsumentów, jak również nowości, takie jak zielone kryptowaluty, ekonomia w grach wideo, projektowanie z Lego oraz wykład „Liczby w Akcji: jak matematyka przewiduje i kreuje nasz świat”.

W szczególny sposób podkreślono tematykę związaną z walką ze zmianami klimatycznymi, oferując uczestnikom prelekcje i warsztaty dotyczące ekonomii obiegu zamkniętego, niemarnowania żywności, nowoczesnych opakowań oraz biodegradacji. Wydarzenie zakończył wykład prof. J. Trębeckiego pt. „Ekonomia Śmiechu”, który dostarczył uczestnikom nie tylko wiedzy, ale również rozrywki.

Dodatkową atrakcją było stoisko warsztatowe pt. „Kobiety w nauce”, prowadzone przez przedstawicielki Women Leadership Initiative GSK. Całe wydarzenie było wspierane przez Studenckie Koła Naukowe: Idea, Trade Fair, Neuromarketingu oraz Komunikacji Rynkowej, których członkowie aktywnie uczestniczyli w organizacji i realizacji programu.

Noc Naukowców w UEP jest organizowana przez Dział Badań Naukowych i Dział Marketingu.

Więcej informacji o Nocy Naukowców w UEP