Okręgowy etap XVIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości

6 marca, 2023

2 marca 2023 r. odbył się okręgowy etap XVIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, która jest współorganizowana przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu przez pracowników Katedry Zarządzania Zasobami Przedsiębiorstwa. Hasło tegorocznej edycji brzmiało „Biznes i zarządzanie”.

Do okręgowego etapu zakwalifikowało się 251 uczniów z 68 szkół średnich. Program olimpiady składał się z dwóch części. Część pierwsza polegała na rozwiązaniu testu. W części drugiej najlepszych 50 zawodników podzielono na zespoły, którym przydzielono do rozwiązania zadania sytuacyjne. Komisja okręgowa oceniała następnie wystąpienia, by wyłonić najlepszych 15 zawodników przechodzących do ostatniego, najwyższego etapu odbywającego się w Warszawie.

Olimpiadę otworzył rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski. Dodatkową atrakcją dla uczestników był pokaz rekordzisty Polski i Europy w układaniu Kostki Rubika – Kamila Przybylskiego, który zademonstrował swoje umiejętności, m.in.: układania kostki z opaską na oczach. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną UEP, podczas przygotowanej dla nich prezentacji.
Uczestników olimpiady oceniała komisja w składzie: dr hab. Dariusz Nowak prof. UEP – przewodniczący komisji, dr inż. Łukasz Wściubiak oraz dr Bartosz Marcinkowski. Koordynowaniem prac tego etapu zajmował się sekretarz komitetu – dr Sebastian Narojczyk.
Olimpiada Przedsiębiorczości to projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Organizowana ona jest od 2005 r. i ma status jednej z największych olimpiad dla uczniów szkół średnich. Do każdej edycji zgłasza się w sumie kilkanaście tysięcy młodych ludzi z kilkuset szkół w całej Polsce.
Wydarzenie jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych: Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Partnerami Strategicznymi są od wielu lat Narodowy Bank Polski i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

Jesteśmy KOMPETENTNI oraz WIARYGODNI jako partner biznesu, administracji publicznej i organizacji pozarządowych.