Prof. Agnieszka Poczta-Wajda stypendystką Fulbrighta

24 maja, 2023

Prof. Agnieszka Poczta-Wajda stypendystką Fulbrighta

Dr hab. Agnieszka Poczta-Wajda, prof. UEP z Katedry Makroekonomii i Gospodarki Żywnościowej otrzymała stypendium Polsko-Amerykańskiej Fundacji Fulbrighta w kategorii Slavic Award. W ramach tego stypendium nasza naukowczyni będzie prowadziła przez 4 miesiące zajęcia dydaktyczne w Ohio State University w Columbus na temat polskiej gospodarki, polityki gospodarczej i relacji z Unią Europejską.

Profesor Poczta-Wajda swoje zagraniczne doświadczenie badawcze zdobywała podczas licznych staży naukowych, m.in. w USA (University of California in Davis, Penn State University) i we Włoszech (University of Macerata), gdzie realizowała projekty naukowe z zakresu ekonomii rolnej, a w szczególności z polityki wspierania rolnictwa w krajach wysokorozwiniętych, deprywacji dochodowej rolników i liberalizacji handlu artykułami rolnymi. Obecnie jej zainteresowania badawcze koncentrują się na zagadnieniu bezpieczeństwa żywnościowego na poziomie gospodarstw domowych w krajach rozwiniętych.

Z profilami tegorocznych stypendystów można zapoznać się na stronie: https://fulbright.edu.pl/polscy-stypendysci/

Wyznaczamy trendy w badaniach naukowych.