Seminarium naukowe pt. „Digitalizacja łańcuchów dostaw - aspekty teoretyczne i praktyczne”

Rozwiązania informatyczne oraz digitalizacja łańcuchów dostaw były tematem seminarium zorganizowanego 27 listopada 2023 r. na UEP wspólnie przez Fundację GS1 Polska, Katedrę Logistyki oraz Katedrę Jakości Produktów Przemysłowych i Opakowań.

Na seminarium omówione zostały współczesne trendy w logistyce, opakowalnictwie, a także w systemach automatycznego zbierania danych i ich wymiany wśród uczestników łańcuchów dostaw. Przedstawiono zarówno najnowsze wyniki badań akademickich, jak i aspekty praktyczne.

Autorami wystąpień byli:

– dr inż. Elżbieta Hałas, Członkini Zarządu GS1 Polska, CEO – „Digitalizacja łańcuchów dostaw – perspektywy zastosowania standardów GS1”;

– prof. dr hab. Piotr Banaszyk, Kierownik Katedry Logistyki – „Znaczenie ICT w zarządzaniu logistycznym z perspektywy teoretycznej”;

– dr hab. inż. Wojciech Kozak, prof. UEP, Katedra Jakości Produktów Przemysłowych i Opakowań – „Możliwości wykorzystania opakowań inteligentnych w logistyce”;

– dr Marcin Jurczak, Katedra Logistyki – „Logistyka i zarządzanie łańcuchami dostaw – trendy i technologie a rynek”.

W ramach umowy o współpracy Fundacji GS1 Polska z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu, podpisanej w czerwcu br., podejmowane są działania dotyczące  upowszechnienia wiedzy o standardach wykorzystywanych w gospodarce, logistyce oraz cyfryzacji przemysłu.

Współpraca została podjęta w celu aktywnego udziału Uczelni w rozwoju nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w gospodarce, a także stworzenia możliwości przekazywania studentom UEP praktycznej wiedzy na temat pozyskiwania i zarządzania danymi w łańcuchach dostaw, identyfikacji automatycznej, a także wykorzystania międzynarodowych standardów w wymianie informacji między uczestnikami rynku.

Jesteśmy KOMPETENTNI oraz WIARYGODNI jako partner biznesu, administracji publicznej i organizacji pozarządowych