Studenci UEP na 2. miejscu w IMA 2024 Student Case Study Challenge

Ogromny sukces naszych studentów na arenie międzynarodowej! Owacje na stojąco w pełni zasłużone!

Czwórka studentów UEP z kierunku Quantitative Finance i specjalności inwestycje kapitałowe i strategie finansowe przedsiębiorstwa: Sarudazai Chiya, Thao Dang, Zakarias Larsson i Piotr Skrzyniarz zajęli 2. miejsce w międzynarodowym konkursie IMA 2024 Student Case Study Challenge.

Stanowili jeden z 6000 zespołów, które rywalizowały o miejsce na podium. Pomimo przytłaczającej liczby konkurentów z uniwersytetów z Europy i Azji Środkowej, udało im się znaleźć w ścisłej czołówce IMA European and Central Asian Championships.

Zadaniem uczestników było prawidłowe zidentyfikowanie odpowiedniej klasyfikacji inwestycji przy użyciu standardów rachunkowości i dokonanie niezbędnych wpisów w sprawozdaniu finansowym spółki.

Kluczem do sukcesu zespołu z UEP była wiedza, którą zdobyliśmy na studiach, praktyczne doświadczenie, komunikacja między członkami zespołu, podział zadań i przywództwo – powiedział Zakarias Larsson, tuż po ogłoszeniu wyniku. – Każdy z nas wykonał bardzo dobrze swoją część. Dużo nam dały próby przed innymi studentami na zajęciach, konstruktywna krytyka i informacje zwrotne. Byliśmy też zmotywowani – kierowała nami chęć wygrania i umieszczenia naszych nazwisk i nazwy naszego uniwersytetu na liście zwycięzców.

Studentów merytorycznie wspierała dr hab. Katarzyna Perez, prof. UEP.

Serdecznie gratulujemy!

Kształcimy liderki i liderów budujących lepszą rzeczywistość społeczno-gospodarczą