Studenci UEP zajęli 3. miejsce w CFA Ethics Challenge 2022

14 lipca, 2022

Zespół studentów UEP w składzie: Marceli Hązła (lider zespołu), Dawid Andrzejewski, Cyprian Greiveldinger i Rita Żuchowska zajął 3. miejsce w ogólnopolskim konkursie Ethics Challenge 2022 organizowanym przez CFA Society Poland. Mentorem akademickim zespołu była dr hab. Katarzyna Perez, prof. UEP, z Katedry Inwestycji i Rynków Finansowych.

Zadanie konkursowe polegało na analizie studium przypadku w zakresie ESG, greenwashingu i etyki zawodowej oraz prezentacji wniosków przed jury złożonym z autorytetów z branży finansowej. W konkursie wzięło udział 20 drużyn.

CFA Ethics Challenge to inicjatywa CFA Society Poland mająca na celu popularyzację etyki oraz standardów etycznych na rynku finansowym wśród studentów. Inicjatywa promuje wiele wartości oraz pojęć, jak: transparentność, uczciwość, znaczenie regulacji i ich egzekwowanie, zabezpieczenie systemu finansowego, a także podkreśla znaczenie etycznej świadomości, stojącej na straży zdrowego środowiska finansowego. W Polsce CFA Ethics Challenge został zainagurowany po raz pierwszy w 2018 r. W pierwszej edycji dwie grupy studentów z UEP zajęły 1. i 3. miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Kształcimy liderki i liderów budujących lepszą rzeczywistość społeczno-gospodarczą.