Kandydaci Uniwersytet

UEP na 3. miejscu w rankingu Perspektyw 2023

Mocno trzymamy się na podium w najważniejszym zestawieniu polskich uczelni ekonomicznych!

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu ponownie znalazł się w ścisłej czołówce rankingu szkół wyższych przygotowanym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Nasze dążenia, aby oferować kształcenie akademickie i prowadzić badania naukowe na bardzo wysokim, odpowiadającym potrzebom społecznym poziomie zapewniły nam po raz kolejny 3. miejsce w kraju w kategorii uczelni ekonomicznych.

Ocenę przeprowadzono w 8 grupach kryteriów: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, efektywność naukowa, publikacje, warunki kształcenia, innowacyjność i umiędzynarodowienie. W ogłoszonym 29 czerwca 2023 r. rankingu uczelni akademickich najlepiej wypadliśmy w grupie „Absolwenci na rynku pracy”. Bardzo wysokie 6. miejsce w zestawieniu wszystkich uczelni akademickich i 2. wśród ekonomicznych, świadczą o tym, że kształcimy zgodnie z wymaganiami rynku pracy i bieżącymi potrzebami biznesu. To znaczny skok z pozycji 13. w roku 2022, dowodzący jak dobrze dopasowana jest oferta edukacyjna UEP do oczekiwań pracodawców.

Awans odnotowaliśmy w rankingu kierunków studiów w przypadku kierunku ekonomia. Utrzymaliśmy dotychczasową, trzecią pozycję w zakresie kierunku finanse i rachunkowość. Na podium jesteśmy także z kierunkiem informatyka i ekonometria.

Nasz sukces w rankingu jest efektem wspólnych wysiłków nauczycieli akademickich i pracowników administracji.  Nieustannie doskonalimy jakość kształcenia i badań naukowych, skupiając się na obszarach istotnych dla jakości życia, konkurencyjności gospodarki oraz środowiska naturalnego. Rozwijamy współpracę z przedsiębiorstwami i uczelniami z całego świata, poszerzając perspektywę poznawczą i możliwości rozwoju dla kadry naukowców i studentów. Ważne są dla nas otwartość na świat i prawda naukowa. Mamy znakomitych wykładowców i programy nauczania dobrze przygotowujące przyszłych liderów biznesu do wyzwań rynku pracy.

Wierni naszej misji w poczuciu społecznej odpowiedzialności prowadzimy innowacyjne badania oraz kształcimy liderki i liderów przyszłości.

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.