UEP organizatorem 55th TRC Meeting – Gdańsk 2023

8 maja, 2023

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu pełnił w dniach 20-23 kwietnia 2023 roku rolę organizatora i instytucji goszczącej wydarzenie pt. „55th TRC Meeting – Gdańsk 2023”. Było to cykliczne spotkanie międzynarodowych ekspertów z zakresu badań nad turystyką z kilkunastu krajów europejskich, którzy dzielą się wiedzą oraz doświadczeniami w prowadzeniu badań nad turystką podczas dorocznych spotkań zapoczątkowanych w 1960 roku, kiedy powstała organizacja Tourist Research Centre (TRC). Międzynarodowa prestiżowa organizacja TRC powstała przy najstarszej światowej organizacji naukowców i praktyków z dziedziny turystyki – International Association of Scientific Experts in Tourism (AIEST).

Spotkanie otworzył JM Rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, a nad całością organizacji czuwała pani dr hab. Justyna Majewska, prof. UEP z Katedry Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych. W obradach wzięło udział 30 osób z 13 krajów europejskich. Kolejne spotkanie z cyklu TRC Meeting odbędzie się w kwietniu 2024 roku w Turcji w Stambule.

Jesteśmy ODPOWIEDZIALNI za jakość edukacji i badań naukowych oraz naszego otoczenia.