Uniwersytet

UEP uzyskał międzynarodowy Certyfikat BSIS IMPACT

17 kwietnia, 2023

13 kwietnia 2023 r. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu został wyróżniony przez EFMD Global międzynarodowym certyfikatem Business School Impact System (BSIS IMPACT). Certyfikat potwierdza, że UEP ma znaczący wpływ na otoczenie społeczno-gospodarcze i kreuje wartości społecznej odpowiedzialności w swoim najbliższym otoczeniu.

Europejska Fundacja Rozwoju Zarządzania (EFMD) to międzynarodowe stowarzyszenie non-profit z siedzibą w Brukseli. Stanowi ono największe europejskie stowarzyszenie zajmujące się rozwojem jakości zarządzania w środowiskach akademickich, biznesowych, usług publicznych i doradztwa. EFMD zrzesza ponad 977 szkół biznesu i instytucji z całego świata.

Nasza Uczelnia, jako trzecia w Polsce i 63. na świecie, została nagrodzona certyfikatem BSIS. Sercem BSIS są ramy 120 wskaźników obejmujących 7 wymiarów, w tym finansowy, edukacyjny, ekonomiczny, społeczny, intelektualny i wizerunkowy wymiar wpływu. Wartość wpływu finansowego naszej Uczelni została oszacowana na blisko 278,4 mln EUR, co jest doskonałym wynikiem.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu został określony w raporcie po wizycie zespołu ekspertów jako najsilniejsza uczelnia ekonomiczna w Polsce centralnej. Podkreślono ogromny wpływ UEP na Wielkopolskę, jej rozwój gospodarczy oraz głęboką współpracę Uczelni z działającymi w tym regionie firmami. Uczelnia nie tylko wspiera lokalny biznes, ale także wpływa na to, że staje się on coraz bardziej międzynarodowy.

Podkreślono silną pozycję oferowanych przez uczelnię programów studiów, programu Szkoły Doktorskiej oraz programów studiów Executive MBA. UEP kształci studentów gotowych do podjęcia pracy, posiadających zdolności wielokulturowe, które cieszą się uznaniem wśród przyszłych pracodawców funkcjonujących w zglobalizowanym świecie. W raporcie zwrócono także uwagę na obecność absolwentów  UEP w większości firm w Wielkopolsce – nie tylko młodych pracowników, ale także menedżerów najwyższego szczebla. Podkreślono wpływ Spółki Celowej UEP na rozwój przedsiębiorczości w regionie i zwrócono uwagę na silną kulturę współpracy uczelni z biznesem.

Zwrócono również uwagę na silną reputację UEP jako uniwersytetu intensywnie prowadzącego badania, z roku na rok osiągającego coraz lepsze wyniki w tym zakresie, które publikowane są w coraz lepszych czasopismach naukowych znajdujących się w światowym obiegu. UEP jest wysoce skutecznym partnerem, zarówno w zakresie  prowadzenia badań naukowych, jak i ich rozpowszechniania.

Jesteśmy ODPOWIEDZIALNI za jakość edukacji i badań naukowych oraz naszego otoczenia.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.