Absolwenci Doktoranci - aktualności Pracownicy Studenci - aktualności Uniwersytet

UEP wśród 200 najlepszych uczelni na świecie

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu ponownie został uznany za jedną z 200 najlepszych uczelni na świecie.
Budynek A Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, z frontu, przed budynkiem widnieją drzewa.
1 grudnia, 2022

W międzynarodowym rankingu Eduniversal po raz kolejny znaleźliśmy się w kategorii „Top Business School with significant international influence”, otrzymując tym samym 4 palmy. Tytuł „Top Business School” potwierdza naszą mocną pozycję na akademickiej mapie świata. 4 palmy są drugą najwyższą kategorią klasyfikacji, w skali od 1 do 5. Uczelnie oceniane są głównie pod kątem stopnia internacjonalizacji. Pod uwagę brana jest m.in. liczba akredytacji międzynarodowych, członkostwo w międzynarodowych stowarzyszeniach oraz współpraca z zagranicznymi uczelniami.

Ponadto, w rankingu „Eduniversal Masters Ranking – the best Master & MBA worldwide” za 2022 rok ujęto aż 17 programów studiów realizowanych w UEP. Na listę trafiają programy studiów magisterskich uznane przez twórców zestawienia za najlepsze na świecie. Metodologia wykorzystywana przez Eduniversal uwzględnia m.in. oceny działów HR wiodących firm, wysokość wynagrodzeń studentów w ich pierwszym miejscu pracy oraz poziom satysfakcji absolwentów.

Link do rankingu https://www.eduniversal-ranking.com/

Jesteśmy ODPOWIEDZIALNI za jakość edukacji i badań naukowych oraz naszego otoczenia.