VII Bieg po Schodach Collegium Altum

26 listopada 2023 r. ponad 200 biegaczy przekroczyło najwyżej usytuowaną metę w Poznaniu, znajdującą się na 17. piętrze najbardziej rozpoznawalnego budynku stolicy Wielkopolski – tzw. Wieżowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Zawodnicy VII Biegu po Schodach Collegium Altum pokonali 372 stopnie.

Wydarzenie przyciągnęło biegaczy z całej Polski. Honorowym starterem był rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski.

W kategorii OPEN zwyciężył Mateusz Marunowski – uzyskując czas 01:30. Drugi był Rafał Golan (01:37), a trzeci – Mateusz Nowicki (01:38). Wśród kobiet najlepszymi zawodniczkami były Karolina Tymosiewicz (01:58), Klaudia Krajewska (02:03) i Iwona Wicha (02:07).

Zawody w Collegium Altum mają rangę mistrzowską. W ramach biegu odbyły się po raz siódmy Mistrzostwa Polski Studentów oraz Mistrzostwa Polski Nauczycieli Akademickich w towerrunningu (złoty medal przypadł Waldemarowi Budnerowi z UEP). Rozegrany został również Puchar Wielkopolski Służb Mundurowych. Policjanci rywalizowali w VII Mistrzostwach Policjantów w biegu po schodach pod patronatem Komendanta Głównego Policji, gen. insp. dr. Jarosława Szymczyka, a strażacy PSP i OSP – w V Mistrzostwach Wielkopolski Strażaków o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim zawodnikom!

Link do wyników >>> https://wyniki.plus-timing.pl/w/schody-poznan-11-2023?fbclid=IwAR0FnvvlXm2K0kF73JY2UYQTjjmHTnQkLCUC1IUotkZBiuJ6_2ouXRcBoM4

Jesteśmy OTWARCI na drugiego człowieka i zmieniający się świat