Wizyta delegacji z Vasyl’ Stus Donetsk National University z Ukrainy

23 maja, 2022

17 maja br. naszą uczelnię odwiedziła delegacja z Vasyl’ Stus Donetsk National University z Ukrainy. Partnerską uczelnię na spotkaniu reprezentowały prof. Orekhova Tetiana Wiktoriwna, dziekan Wydziału Ekonomii oraz prof. Lymar Valeriia Valeriivna, pracowniczka Katedry Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych. Rektor UEP prof. dr hab. Maciej Żukowski, prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą prof. dr hab. Elżbieta Gołata, dr hab. Monika Dobska-przewodnicząca PTE Poznań, prof. UEP, dr hab. Jan Polowczyk, prof. UEP, dr Agata Maćków–Wojciechowska, kierowniczka Działu Współpracy z Zagranicą oraz Paula Tomaszewska przedstawili gościom możliwości rozwoju współpracy akademickiej, zarówno w obszarze badań naukowych, jak i kształcenia studentów z Ukrainy. Spotkanie z pewnością przyczyni się do pogłębienia współpracy naszych uczelni. Goście uczestniczyli również w koncercie „#UEPdlaUkrainy” w wykonaniu zespołu BIG BAND AM Paderewski z udziałem wokalistów z Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, który odbył się 18 maja w Auli UEP.