Wykładowca UEP wyróżniony tytułem Tutorskiej Inspiracji Roku

Dr hab. Joanna Lizińska, prof. UEP, tutor akademicki naszej Uczelni, została wyróżniona tytułem Tutorskiej Inspiracji Roku 2023/2024.

Nagroda została przyznana podczas XI Ogólnopolskiego Kongresu Tutoringu w ramach 3. edycji Tutorskiej Inspiracji Roku. To inicjatywa, która umożliwia wyróżnienie wyjątkowej osoby, która z pasją wykorzystuje narzędzia tutorskie, by inspirować innych i realizować ambitne projekty edukacyjne oraz naukowe.

Kim jest Tutorska Inspiracja Roku?

• To osoba, która: odkrywa i pielęgnuje talenty w trakcie procesu tutorskiego; inspiruje innych do rozwoju;
  • wykorzystuje narzędzia tutorskie do budowania motywacji oraz realizowania indywidualnych projektów edukacyjnych, naukowych;
  • zachowuje balans pomiędzy pracą a rozwojem osobistym – równocześnie dba o oba te obszary

Kontekst wydarzenia

Tegoroczny Ogólnopolski Kongres Tutoringu odbył się pod hasłem „Tutoring 2.0? Mistrzowie i maszyny w dążeniu do mądrości”. Organizatorem wydarzenia było Collegium Wratislaviense – instytucja zrzeszająca ekspertów i trenerów, która organizuje programy z zakresu tutoringu, mentoringu, zarządzania i innowacji w całej Polsce. Collegium Wratislaviense kładzie nacisk na metody spersonalizowanego rozwoju, które poprzez nawiązanie indywidualnej relacji oraz zastosowanie specjalistycznych narzędzi pozwalają stworzyć to, co w języku angielskim określa się mianem life changing experience – doświadczenie zmieniające życie na lepsze.

Tutoring na UEP

Warto podkreślić, że Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu może poszczycić się już blisko 40 certyfikowanymi tutorami. Nasza uczelnia podejmuje intensywne działania mające na celu wspieranie rozwoju studentów poprzez spersonalizowane metody tutoringu akademickiego. Wykładowcy UEP mają możliwość udziału w szkoleniach na I i II poziomie certyfikacji tutorskiej, co przyczynia się do stałego podnoszenia jakości kształcenia i indywidualnego podejścia do studentów.

Wyróżnienie Joanny Lizińskiej tytułem Tutorskiej Inspiracji Roku jest przykładem na wysoką jakość i skuteczność metod tutorskich stosowanych na naszej Uczelni oraz potwierdza zaangażowanie naszej kadry akademickiej w rozwój studentów.