Doktoranci - aktualności Uniwersytet

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu imienia Profesora Wacława Wilczyńskiego

18 maja, 2022

Rozstrzygnięta została VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu imienia Profesora Wacława Wilczyńskiego na najlepszą pracę doktorską z zakresu teorii i historii ekonomii oraz polityki gospodarczej pod patronatem firmy DGA S.A.  Organizatorem konkursu jest Fundacja UEP.

Do konkursu zgłoszono 6 prac doktorskich. Kapituła konkursu obradowała pod przewodnictwem prof. dr. hab. Marka Ratajczaka.

Nagrodę główną w wysokości 5 000 zł zdobyła dr Jagoda Kaszowska-Mojsa z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie za pracę pt. „The role of systemic risk in the origin, course and effects of financial crisis in the EU countries”.

Wyróżnienia otrzymali:

• dr Joanna Niedźwiedzińska ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie za pracę pt. „Inflation targeting—implications of central banks’ institutional set-ups”,
  • dr Jakub Janus z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie za pracę pt. „Strategie wychodzenia głównych banków centralnych z niekonwencjonalnej polityki pieniężnej”.

Serdecznie gratulujemy!

Jesteśmy ODWAŻNI w myśleniu i ROZSĄDNI w działaniu.