Byli wśród nas Uniwersytet

Zmarł mgr Janusz Grzeszczuk

28 kwietnia, 2023

Z głębokim żalem, pogrążeni w smutku, zawiadamiamy, że odszedł od nas nieodżałowany

Śp. mgr Janusz Grzeszczuk

Emerytowany, wieloletni nauczyciel akademicki UEP (1973–2008), pełniący funkcję kierownika Studium Wychowania Fizycznego i Sportu do 2005 roku. Z jego inicjatywy powstała hala sportowa UEP mieszcząca się przy ul. Dożynkowej 9. Był jednym z pomysłodawców biegu o Puchar JM Rektora – Ekonomiczna Piątka i wielu imprez biegowych.

Był reprezentantem Polski w lekkiej atletyce, złotym medalistą oraz wielokrotnym finalistą Mistrzostw Polski seniorów w biegu na 800 metrów i czterokrotnym Akademickim Mistrzem Polski. Do największych jego sukcesów sportowych należy występ w reprezentacji Polski na letniej Uniwersjadzie w 1965 roku. Brał także udział w licznych biegach maratońskich na pięciu kontynentach.

Po zakończeniu kariery zawodniczej kontynuował współpracę z AZS Poznań jako trener lekkiej atletyki. Był również członkiem Zarządu Głównego AZS.

W uznaniu zasług odznaczony medalem Polskiego Komitetu Olimpijskiego “Za Zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego” (2015). Od 2005 roku członek honorowy Akademickiego Związku Sportowego. W 2006 roku uhonorowany Medalem „Za Zasługi dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu”, a w 2017 roku wyróżniony przez władze Miasta Poznania tytułem “Supersenior Poznańskiego Sportu”.

Pamięć o Nim pozostanie na zawsze wśród nas!

REKTOR, RADA UCZELNI, SENAT, SWFiS I SPOŁECZNOŚĆ UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO W POZNANIU

Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w poniedziałek, 8 maja 2023 roku o godz. 10.00 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Poznaniu, przy ul. Dąbrówki 4. Po nabożeństwie o godz. 12.00 rozpocznie się uroczystość pogrzebowa na cmentarzu parafialnym Bożego Ciała w Poznaniu przy ul. Bluszczowej 14.