Studenci - aktualności Uniwersytet

Znakomity występ naszych lekkoatletów podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Poznaniu

25 maja, 2022

Zawodnicy reprezentujący Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu odnieśli spektakularne sukcesy podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, które odbyły się  20-22 maja 2022 r. na stadionie poznańskiego POSiR-u. W kategorii uczelni społeczno-ekonomicznych nasza uczelnia zajęła 2. miejsce, zdobywając 357,5 pkt, ustępując jedynie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Nasi zawodnicy stanęli na podium udekorowani złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami:

• Jan Wawrzkowicz – student na kierunku rachunkowość i finanse biznesu zdobył 1. miejsce w kategoriach OPEN i uczelni społeczno-ekonomicznych na 400 m, ze znakomitym czasem 46,84 sek. pokonał Mateusza Rzeźniczaka – finalistę Igrzysk Olimpijskich w Tokio w sztafecie 4x400m. Ponadto nasz zawodnik uzyskał znakomity czas na 200 m: 21,73 sek.
  • Marcin Wrotyński – student na kierunku jakość i rozwój produktu wywalczył 1. miejsce w kategoriach OPEN i uczelni społeczno-ekonomicznych w rzucie młotem, z rekordem życiowym 73,74 m. Jest on trzecim najlepszym zawodnikiem w tej konkurencji w Polsce, po medalistach Igrzysk Olimpijskich w Tokio: Wojciechu Nowickim oraz Pawle Fajdku.
  • Ryszard Piasecki – student na kierunku rachunkowość i finanse biznesu zwyciężył  w biegu na 800 m w kategorii uczelni społeczno-ekonomicznych.
  • Sztafeta 4×400 m w składzie: Ryszard Piasecki, Wiktor Murkowski, Maciej Kempa oraz Jan Wawrzkowicz zdobyła srebro w kategorii uczelni społeczno-ekonomicznych.
  • Sztafeta 4×100 w składzie:  Piotr Eliasz, Krystian Strzelczyk, Filip Brągiel oraz Michał Ratajczyk stanęła na 3. miejscu na podium w kategorii uczelni społeczno-ekonomicznych.