Procedury w podatkach i opłatach lokalnych

Zostań liderem.
Kształtuj z nami świat współczesnego biznesu.
Zdobywaj nowe kwalifikacje na jednej z wiodących uczelni ekonomicznych w Polsce.

Dołącz do nas!

Procedury w podatkach i opłatach lokalnych

Problematyka studiów koncentruje się wokół podatków i opłat lokalnych w gospodarce jednostek samorządu gminnego. Ich ukończenie pozwoli na zdobycie, pogłębienie i uaktualnienie wiedzy i umiejętności z zakresu wymiaru, poboru, kontroli, egzekucji, ewidencji i sprawozdawczości podatków i opłat lokalnych.

Studia adresowane są do osób z wykształceniem wyższym (licencjackim, inżynierskim, magisterskim) będących pracownikami wydziałów finansowych urzędów gmin oraz pragnących podjąć w nich pracę. Studia mogą też zainteresować pracowników służb sprawujących nadzór i kontrolę nad gminami w sferze finansów.

1. Finanse samorządu terytorialnego -12h

2. Podatki lokalne – 20h

3. Opłaty lokalne – 12h

4. Postępowanie administracyjne – 12h

5. Dyscyplina finansów publicznych – 12h

6. Rachunkowość podatków i opłat lokalnych – 24h

7. Ordynacja podatkowa – 16h

8. Źródła prawa w podatkach i opłatach lokalnych – 8h

9. Postępowanie egzekucyjne w administracji – 12h

10. Prawo karno-skarbowe – 8h

11. Postępowania sądowo-administracyjne w sprawach podatkowych – 12h

12. Pomoc publiczna – 8h

13. Prawo spadkowe w postępowaniach podatkowych – 8h

14. Niepodatkowe należności gminy – 8h

Aplikuj online
Pierwsza edycja studiów podyplomowych „Procedury w podatkach i opłatach lokalnych” rozpocznie się w listopadzie 2023 roku. Planowany termin rozpoczęcia zajęć dydaktycznych to 25-26 listopada 2023 roku. Studia trwają dwa semestry. Zajęcia dydaktyczne odbywać się będą w soboty i niedziele, raz lub 2 razy w miesiącu w formule mieszanej – część zajęć zostanie przeprowadzona w siedzibie Uczelni, część natomiast za pomocą metod i technik kształcenia na odległość (w formie wideokonferencji z interakcją synchroniczną). Planowana struktura zajęć dla edycji realizowanej w roku akademickim 2023/2024 jest następująca: ok. 50% on-line oraz ok. 50% w siedzibie Uczelni.

Opłata za studia: 4.800 zł *

*Dla osób, które w chwili rozpoczęcia studiów podyplomowych są jednocześnie studentami studiów drugiego stopnia w UEP i nie korzystają z przesunięcia terminu złożenia pracy dyplomowej, przewidzianego Regulaminem studiów w UEP, opłata wynosi 3.840 zł

Zasady wnoszenia opłat za studia podyplomowe:

Opłatę za studia podyplomowe wnosi się przelewem na rachunek bankowy, który jest indywidualnie nadawany słuchaczowi po zakończeniu rekrutacji na studia podyplomowe. Opłatę można wnieść jednorazowo bądź w systemie ratalnym, w następujących terminach i kwotach:

1) Płatność jednorazowa 4.800 zł (lub 3.840 zł w przypadku ww. studentów studiów II stopnia w UEP):

– płatna do dnia 20 listopada 2023 r.

2) Płatność w dwóch równych ratach po 2.400 zł każda (lub 1.920 zł w przypadku ww. studentów studiów II stopnia w UEP):

– I rata płatna do dnia 20 listopada 2023 r.

– II rata płatna do dnia 15 lutego 2024 r.

3) Płatność w czterech równych ratach po 1.200 zł każda (lub 960 zł w przypadku ww. studentów studiów II stopnia w UEP):

– I rata płatna do dnia 20 listopada 2023 r.

– II rata płatna do dnia 15 grudnia 2023 r.

– III rata płatna do dnia 15 lutego 2024 r.

– IV rata płatna do dnia 15 kwietnia 2024 r.

O przyjęcie na studia podyplomowe mogą ubiegać się osoby posiadające wykształcenie wyższe co najmniej na poziomie studiów pierwszego stopnia (tytuł licencjata lub równorzędny). Przy zgłoszeniach na studia podyplomowe należy w pierwszej kolejności wypełnić formularz zgłoszeniowy online. Następnie należy dostarczyć komplet dokumentów zgłoszeniowych. Można tego dokonać osobiście bądź listownie. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń, do wyczerpania limitu miejsc. Osoby przyjęte na studia podyplomowe na podstawie kompletnej dokumentacji zostaną poinformowane listownie lub e-mailowo o terminie rozpoczęcia zajęć.

Dokumenty aplikacyjne:

• wniosek o przyjęcie na studia podyplomowe,
  • kwestionariusz osobowy,
  • zobowiązanie (zakładu pracy bądź osobiste) do wniesienia opłaty za studia,
  • oświadczenie o zapoznaniu się z Regulaminem Studiów Podyplomowych,
  • oryginał lub odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych pierwszego lub drugiego stopnia (w przypadku osobistego składania dokumentów w BSP dyplom lub odpis dyplomu można przedstawić do skopiowania przez pracownika Biura Studiów Podyplomowych UEP; nie można natomiast do BSP przesyłać samodzielnie wykonanych kopii, gdyż kopie wymagają potwierdzenia zgodności z oryginałem przez pracownika BSP),
  •  kserokopia aktu małżeństwa – jedynie w przypadku osób, które wskutek wstąpienia w związek małżeński posiadają nazwisko odmienne od nazwiska wskazanego w dyplomie ukończenia studiów wyższych.

Wniosek, kwestionariusz, zobowiązanie finansowe oraz oświadczenie należy wydrukować z panelu użytkownika i podpisać niebieskim długopisem. Dokumenty należy dostarczyć w białej teczce podpisanej imieniem i nazwiskiem oraz nazwą studiów podyplomowych.

Dokumenty należy złożyć osobiście lub listownie w Biurze Studiów Podyplomowych – Centrum Edukacji Menedżerskiej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu  w terminie podanym podczas rejestracji w systemie.

Osobiście:
Centrum Edukacji Menedżerskiej UEP
Budynek Centrum Edukacyjnych Usług Elektronicznych (CEUE)
ul. Towarowa 55, III piętro, p.3.4
61-896  Poznań

Listownie:
Centrum Edukacji Menedżerskiej
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Al. Niepodległości 10

Zostań liderem.
Kształtuj z nami świat współczesnego biznesu.

Dołącz do nas!

Dr hab. Sławomira Kańduła, prof. UEP profesor UEP
Budynek C, pokój nr 207a

godziny dyżurów:

Mgr Romana Dziubalska Zastępca dyrektora CEM
Budynek D, pokój nr 3.6

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Centrum Edukacji Menedżerskiej
al. Niepodległości 10

Strefa słuchacza

Niezbędne informacje dla słuchaczy studiów podyplomowych.
Strefa słuchacza