Uczymy już od 34 750 dni
Aktualności

Pałeczka sukcesu przekazana UEP

Sukces sztafet EKIDEN Klubu Biegacza UE w Poznaniu.
W niedzielę 15 czerwca 2014 r. wokół jeziora Malta w Poznaniu odbył się maratoński bieg sztafetowy EKIDEN. Tradycja sztafety długodystansowej EKIDEN (nazwa pochodzi z języka japońskiego: ekiden-kyōsō) wykształciła się w Japonii, gdzie udział w niektórych sztafetach jest prestiżem, o którym marzy wielu Japończyków. W Poznaniu ten rodzaj rywalizacji miał miejsce po raz drugi. Długość trasy pełnej trasy maratonu (42,195 km) została podzielona na 6 zawodników. Klub Biegacza UE Poznań zgłosił do rywalizacji trzy sztafety składające się z pracowników i studentów. Oto one (osoby w kolejności zmian):
  • KB UE Poznań 1 (profesorowie Uczelni): Waldemar Budner [Kapitan], Zygmunt Waśkowski, Jacek Łuczak, Marian Gorynia, Jacek Trębecki, Waldemar Rydzak;
  • KB UE Poznań 2 (studenci): Rafał Wieruszewski [Kapitan], Mateusz Garczarek, Szymon Bytniewski, Arek Jankowski, Rafał Grabski, Patrycja Talar;
  • KB UE Poznań 3 (sztafeta mieszana): Anna Budner, Jarosław Łabędzki, Krzysztof Łuczak, Sławek Palicki [Kapitan], Danuta Spychała, Weiding Zhang.
Po niezwykle zaciętej rywalizacji stojącej na bardzo wysokim poziomie nasze sztafety osiągnęły wysokie wyniki. Na 205 sklasyfikowanych zespołów drużyna „2” zdobywając trzecie miejsce w kategorii generalnej została drugim Wicemistrzem Wielkopolski, a jednocześnie Akademickim Mistrzem Wielkopolski. W tej samej kategorii akademickiej drużyna profesorów UEP zdobyła trzecie miejsce, zostawiając za plecami pozostałe Uczelnie regionu. W klasyfikacji sztafet mieszanych drużyna „3” zajęła wysoką piątą pozycję. Tegoroczne osiągnięcia KB UE Poznań są jeszcze lepsze od ubiegłorocznych mimo, że rywalizacja była bardziej zacięta, stojąca na wyższym poziomie, wzięło w niej udział aż o 70 sztafet więcej.