W dniu 27 grudnia 2018 roku Rektor UEP prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP wziął udział w uroczystościach obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

W dniu 18 grudnia 2018 roku Rektor UEP prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP wraz z Prorektor ds. Edukacji i Studentów, dr hab. inż. Anną Gliszczyńską-Świgło, prof. nadzw. UEP, wzięli udział w spotkaniu świątecznym z emerytowanymi pracownikami Uczelni, które odbyło się w sali 111A.

W dniu 17 grudnia 2018 roku Rektor UEP prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, uczestniczył w spotkaniu w gronie rektorów miasta Poznania, które odbyło się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W dniu 17 grudnia 2018 roku, Prorektor ds. Edukacji i Studentów, dr hab. inż. Anna Gliszczyńska-Świgło, prof. nadzw. UEP, wzięła udział w uroczystej gali plebiscytu "Równe Babki- Poznanianka Roku 2018 i Poznanianka Stulecia", która odbyła się w Centrum Kultury ZAMEK.

W dniu 15 grudnia 2018 roku Rektor UEP prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, uczestniczył w uroczystym absolutorium II edycji studiów Master of Public Administration, które odbyło się w sali 114B. 
W tym samym dniu Rektor otworzył drugi etap testu wiedzy ekonomicznej współorganizowanego przez Parlament Studencki UEP w ramach współpracy z Forum Uczelni Ekonomicznych, który odbył się w sali 111A.
Następnie Rektor wziął udział w Gala Dinner podsumowującą międzynarodową konferencję naukową EIBA „International Business in a Transforming World – the Changing Role of States and Firms”. Uroczystość odbyła się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

W dniu 14 grudnia 2018 roku Rektor UEP prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, wziął udział w uroczystej prezentacji monety wyemitowanej  z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Wydarzenie odbyło się w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W dniu 13 grudnia 2018 roku Rektor UEP prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, wziął udział w uroczystym zakończeniu projektu "Better Start Academy", które odbyło się w sali 911 Collegium Altum. 
W tym samym dniu Rektor otworzył międzynarodową konferencję naukową EIBA „International Business in a Transforming World – the Changing Role of States and Firms”, która odbyła się w Auli UAM.

W dniu 11 grudnia 2018 roku Rektor UEP prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, wraz z Prorektorem ds. Finansów i Rozwoju, dr. hab. Sławomirem Kalinowskim, prof. nadzw. UEP wzięli udział w spotkaniu "Mikołajkowo - opłatkowym" zorganizowanym przez Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Spotkanie odbyło się w sali 111A.

W dniu 7 grudnia 2018 roku, Prorektor ds. Edukacji i Studentów, dr hab. inż. Anna Gliszczyńska-Świgło, prof. nadzw. UEP, wzięła udział w uroczystej Wigilii Parlamentu Studenckiego. Spotkanie odbyło się w sali 111A.

W dniu 6 grudnia 2018 roku, Rektor prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, wziął udział w przedświątecznym spotkaniu wielkopolskich przedsiębiorców, 
które odbyło się w Hotelu IBB Andersia.