Kalendarz wydarzeń

Bieg York Fura Świetlików

5 000 metrów pomocy


Lubisz aktywnie spędzać czas? Wyzwania Cię motywują, a możliwość pomocy innym dodaje skrzydeł? Jeżeli jesteś taką osobą, zarezerwuj sobotni wieczór 9 czerwca od godziny 18:00 - będzie warto.

5 kilometrów - tyle wynosi trasa biegu York Fura Świetlików, którą każdy może pokonać bez względu na czas. Tego wieczoru na podium, przed ambicjami i rywalizacją, stanie wsparcie/pomoc dla Młodzieży z Domu Dziecka nr 3 w Poznaniu.

Bieg nocny York Fura Świetlików jest idealnym połączeniem pomocy, dobrej zabawy i sportu. Warto zabrać ze sobą znajomych i rodzinę. Organizatorzy pomyśleli również o młodszych biegaczach, dla których los ich rówieśników z Domu Dziecka nr 3 nie jest obojętny. Dlatego powstała kategoria Junior, do której należą dwa dystanse: 250 m oraz 500 m. O godz. 18.00 z krótszą trasą będą mogły zmierzyć się dzieci w wieku od 5 do 8 lat. Natomiast pół godziny później trasę o dystansie wynoszącym pół kilometra będą mogli pokonać Uczestnicy w wieku od 9 do 12 lat.

Bieg główny, York Fura Świetlików rozpocznie się o godz. 21.00 w Parku nad Wartą przy Przystani Posnania. Przed każdą aktywnością fizyczną należy się rozgrzać, dlatego pół godziny przed biegiem odbędzie się wspólna rozgrzewka, podczas której będzie można wprawić się w sportowy nastrój i nawiązać nowe znajomości.

Każdy Uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal, fluorescencyjną opaskę, jak przystało na Bieg Świetlików oraz atrakcyjny pakiet startowy. 3 najlepsze miejsca w kategorii Kobiet i Mężczyzn otrzymają nagrody.

- Bieg York Fura Świetlików jest największym wydarzeniem wchodzącym w skład projektu charytatywnego Fura Szczęścia. Jeżeli ktoś nie miał jeszcze okazji zaangażować się w działania Fury Szczęścia, które zorganizowaliśmy, bieg jest idealną szansą, aby dołączyć do grona osób, wspierających Młodzież z Domu Dziecka nr 3. Każda opłata startowa wpłynie bezpośrednio na konto Fundacji Tkanka Twórcza, utworzonej przy Domu Dziecka. Zachęcamy do wzięcia udziału w biegu nawet tych, którzy na co dzień nie zakładają butów do biegania. Chodzi tutaj o dobrą zabawę i przede wszystkim pomoc. - mówi Wojciech Matecki, Lider Fury Szczęścia 2018.

Aby zapisać się na bieg, wystarczy kliknąć w link i wybrać kategorię, w jakiej chce się startować. Na stronie podane są również podstawowe informacje dotyczące biegu i numer konta Fundacji Tkanka Twórcza.

Fura Szczęścia to cykliczny projekt charytatywny, organizowany przez studentów specjalizacji Komunikacja w Biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. W tym roku Fura Szczęścia jedzie dla Młodzieży z Domu Dziecka nr 3 w Poznaniu. Głównym celem jest wybudowanie altany na terenie DD, która będzie odskocznią od świata wirtualnego i Internetu.

5 000 metrów - dla niektórych to tylko 5 kilometrów, dla innych jest startem w przyszłość.