1. Sukces mgra Marcina Flotyńskiego w VI Jubileuszowej Edycji Biegu o Puchar JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu "Volkswagen Ekonomiczna Piątka"

Dnia 10.04.2016 Mgr Marcin Flotyński reprezentował Katedrę w zawodach biegowych o Puchar JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu "Volkswagen Ekonomiczna Piątka" organizowanego przez Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i zajął I miejsce w kategorii obejmującej pracowników i doktorantów UEP. Dystans 5 km wokół Jeziora Maltańskiego pokonał w czasie 18 minut i 19 sekund. Tym samym Doktorant powtórzył sukces z ubiegłego roku, gdy również zajął I miejsce.

Podczas biegu Volkswagen Ekonomiczna Piątka rywalizowali ze sobą: Rektor UEP, pracownicy i doktoranci Uniwersytetu, naukowcy z innych poznańskich uczelni wyższych, olimpijczycy, studenci, przedstawiciele biznesu oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na starcie pojawiło się aż 800 biegaczy!

W ramach biegu odbyły się również Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w biegu ulicznym.
Patronat honorowy nad zawodami objęli: Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Serdecznie gratulujemy naszemu Doktorantowi!!!

2. Konkurs wiedzy o finansach "Finansomania"

Dnia 25 kwietnia 2016 r. zakończyły się zmagania uczestników II edycji Konkursu Wiedzy o Finansach „Finansomania” organizowanego z inicjatywy Rady Finansów Wydziału Ekonomii.  Podobnie jak w roku ubiegłym, spośród ponad 500 uczestników pierwszej rundy do półfinału awansowało 30 osób, natomiast spośród nich wyłoniona została finałowa „dziesiątka”.

W trakcie Wielkiego Finału studenci udzielali ustnej odpowiedzi na 3 wylosowane przez siebie pytania z zakresu finansów, rachunkowości, bankowości oraz ubezpieczeń. W skład Kapituły Konkursu wchodzili przedstawiciele pracowników dydaktycznych Uniwersytetu, jak również znamienici reprezentanci Rady Finansów oraz Partnerów Konkursu.

Po zaciętej rywalizacji tytuł Finansomaniaka Roku wywalczył bezkonkurencyjny tego dnia Adam Maćkowiak.

10.  Adrianna Trocha.

Podczas Gali Finałowej, uświetnionej obecnością władz uczelni, Finalistom oraz Półfinalistom zostały wręczone cenne nagrody ufundowane przez Uniwersytet oraz Partnerów Konkursu. Obecni na sali mieli również możliwość wysłuchania niezwykle interesującej prelekcji nt. Finansyzacji,  wygłoszonej przez Wicedyrektora Biura Analiz Sejmowych dr. hab. Grzegorza Gołębiowskiego.

Nagrodzeni zostali również Laureaci premierowej odsłony tegorocznej inicjatywy Rady Finansów – KWoF „Finansomania Junior”, skierowanej do szkół ponadgimnazjalnych współpracujących z Radą. Spośród uczniów szkół średnich bezkonkurencyjna okazała się Agnieszka Łyskawa, wygrywając zarówno pierwszą rundę, jak i finał Konkursu.