1. Podopieczni dra Tomasza Gabrusewicza i dr hab. prof. UEP Katarzyny Perez wezmą udział w Akademii European Financial Congress

 

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że w związku z rekrutacją do Akademii European Financial Congress, SKN Pecunia Moderna (opiekun dr Tomasz Gabrusewicz) reprezentować będzie trzech członków Koła: Jan Barański, Dagmara Pawełkiewicz i Magdalena Piątkowska. Oprócz nich na Kongresie naszą Katedrę reprezentować będzie mgr Marcin Bielicki, doktorant dr hab. prof. UEP Katarzyny Perez.

Celem Akademii EFC jest włączenie do debaty studentów i młodych absolwentów, którzy „chcą więcej” i wyróżniają się nie tylko wynikami uzyskiwanymi w czasie studiów, ale również pomysłowością, aktywnością i zaangażowaniem. Akademia ma być realną platformą do debaty o ich przyszłości zawodowej oraz przyszłości gospodarki Polski i UE. Ma zaktywizować i zachęcić młode umysły do wkraczania na ścieżkę profesjonalnego rozwoju.

Serdecznie gratulujemy tegorocznej wybranej trójce i życzymy udanej debaty podczas V Europejskiego Kongresu Finansowego, która odbędzie się w dniach 22-24 czerwca 2015 w  Sopocie.2. Wykład dra Tomasza Gabrusewicza, w ramach projektu "Klasa akademicka"


11 lutego 2015 r. w IV Liceum ogólnokształcącym, odbył się wykład w ramach projektu „Klasa akademicka”. Wykład został wygłoszony przez Pana dra Tomasza Gabrusewicza, adiunkta Katedry Teorii Pieniądza i Polityki Pieniężnej Uniwersytetu Ekonomicznego.

Na wykładzie zostały poruszone zagadnienia dotyczące szeroko rozumianej ekonomii, w szczególności przedsiębiorczości, planowania i prowadzenia własnego przedsiębiorstwa oraz zdobywania i pomnażania kapitału. Uczniowie dowiedzieli się o celach prowadzenia działalności gospodarczej, umiejętności podejmowania ryzyka i inwestowania naszych pieniędzy. Naszym uczniom bardzo przypadł do gustu przystępny i humorystyczny sposób prowadzenia zajęć przez pana doktora. Uczniowie klas o profilu prawniczo-ekonomicznym mogą się spodziewać kolejnych wykładów z tego cyklu dzięki podpisanej niedawno umowie z Uniwersytetem Ekonomicznym.