Poniedziałek 22 października to dzień, w którym o 11:15 rozpoczął się cykl wydarzeń UMAD. Było to pierwsze takie wydarzenie w całej Polsce w 2018 roku, które w kolejnych dniach odbywać się będzie na innych Uniwersytetach w Polsce z akredytacją CIMA.

Wykład pt. Discovering the hidden impact of company fundamentals on investors' journey: a Data-Science research in 70 dimensions, wygłoszony przez dr Itai Blitzer (Vice President of Data at Seeking Alpha), cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników wydarzenia. Prezentacja dotyczyła szeroko pojętej kwestii inwestycji oraz big data. 

 

Następnie głos zabrał Shane Balzan (Senior Director - Syllabus Development, Management Accounting). Wykład pt. Future of Finance dotyczył kompetencji obszarze finansów niezbędnych dzisiaj i w niedalekiej przyszłości. Szczególna uwaga poświęcona była digitalizacji procesów podejmowania decyzji biznesowych.

 

Spotkanie prowadził dr hab. Remigiusz Napiecek, prof. nadzw. UEP - Koordynator Programu CIMA na UEP.

 

Po spotkaniu uczestnicy wydarzenia mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach z zakresu Business Intelligence organizowanych przez firmę Antdata.

 

Poniżej zamieszczony jest link przedstawiający relację z wydarzenia oraz rozmowę dr hab. Remigiusza Napiecka, prof. nadzw. UEP na temat certyfikatu CIMA. 

https://www.youtube.com/watch?v=WjjcL0b_E_U&feature=youtu.be